Yalova’ya İzmarit Toplama Kutuları

03 Aralık 2022 10:26
Yalova’ya İzmarit Toplama Kutuları

Yalova Belediyesi tarafından kentin farklı noktalarına vatandaşların sigara izmaritlerini cadde ve sokaklara atmasını önlemek amacıyla izmarit kutuları yerleştirildi.

Sigaranın insan sağlığına olan zararlarına dikkat çekmek ve çevre temizliği konusunda farkındalık oluşturmak için çalışma yapan Temizlik İşleri Müdürlüğü, bu kapsamda şehrin meydan ve caddelerine izmarit kutuları yerleştirdi. Yalova Belediyesi tarafından yapılan uygulama ile yoğun olarak kullanılan kent merkezindeki duraklara ve aydınlatma direklerine ‘izmaritmatik’ adı verilen kutular, yapılan çalışma ile monte edildi.

Yalova’da çevre bilincini geliştirmek üzere birçok projeyi hayata geçirdiklerini söyleyen Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, izmaritmatiklerin de bu kapsamda kentin birçok noktasına monte edildiğini söyledi. Başkan Vekili Tutuk, “Sigara kullananlar tarafından rastgele atılan izmaritler çevremizi kirletiyor. Hem bu konuda farkındalık oluşturmak hem de çevre bilincimizi geliştirip daha temiz bir Yalova için birçok çalışma yapıyoruz. Sigara içenlerden izmaritlerini yere değil, bu küllüklere atmaları konusunda özen göstermelerini rica ediyorum” diye konuştu.

Kaynak : yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle