“Yalova'nın Geleceği Çiçektedir”

14 Eylül 2021 09:48
“Yalova'nın Geleceği Çiçektedir”

Sakarya'da gerçekleşen Peyzaj ve Süs Bitkileri Fuarı'nı ziyaret eden Gelecek Partisi Yalova İl Başkanı Kürşat Emre Çandır ve Yönetim Kurulu üyeleri fuarda yer alan Yalovalı işletmeleri ziyaret ederek sohbet ettiler.

Burada konuşan Gelecek Partisi Yalova İl Başkanı Kürşat Emre Çandır ise, “Yalova'nın geleceği çiçektedir” dedi.

Sakarya ilinde gerçekleştirilen Peyzaj ve Süs Bitkileri Fuarı ülkenin birçok yerinden gelen işletmelerin katılımı ile gerçekleştiriliyor. Ülkenin en önemli çiçekçilik organizasyonlarından birisi halini alan fuara Yalova’dan da çok sayıda üretici katıldı. Fuarı Gelecek Partisi Yalova İl Başkanı Kürşat Emre Çandır ve Yönetim Kurulu üyeleri de ziyaret etti. Yalovalı üreticilerin stantlarını ziyaret eden Çandır ve beraberindekiler Yalova, çiçekçilik sektörü ve fuar konusunda görüş alışverişinde bulundular. Yalova'nın, çiçekçilik deyince sadece Türkiye'nin değil, Dünya'nın da sayılı merkezlerinden birisi olduğunu ifade eden İl Başkanı Kürşat Emre Çandır, Yalova'nın tanıtımı için çiçekçiliğin mükemmel bir araç olabileceğini ifade etti. Yıllar önce, Peyzaj ve Süs Bitkileri Fuarı'na ev sahipliği yapan Yalova'nın, geçen zaman içerisinde fuara sahip çıkamadığını, bölgenin gelişmekte olan şehri Sakarya'nın artık fuar noktası haline geldiğini ve bu durumdan Yalova adına büyük üzüntü duyduklarını dile getirdi. Yalova'dan birçok firmanın da katılımcı olarak yer aldığı Peyzaj ve Süs Bitkileri Fuarının, 4 günde 30 Bin civarında ziyaretçi kabul ettiği ifade edilirken, Sapanca Civarındaki otellerde doluluk oranının %100'e ulaştığı belirtildi.

Yalova’nın acilen Çiçekçilik Fuarı düzenlemeye geri dönmesi gerektiğini ifade eden Çandır, “Çiçekçilik fuarı önceki senelerde, Yalova'nın marka haline gelecek organizasyonlarından olabilecekken, maalesef kişisel ve kurumsal çekişmeler sebebiyle terk edildi. Yalova Çiçekçilik Fuarı’nın, yeniden canlandırılması için ilgili tüm kesimler biraraya gelmelidir. Yalova Peyzaj ve Süs Bitkileri Fuarı, geleneksel hale getirilmelidir. Merkezi bir noktada, halkımızın ve turistlerin rahatlıkla ziyaret edebileceği şekilde planlama yapılmalıdır. Akşamları yapılacak etkinliklerle, konserlerle fuar zenginleştirilmelidir. 20 milyonluk bir nüfusu Yalova'mıza çekerek, her anlamda fayda sağlanabilecek bir çalışma yürütülmeli ve Yalova, Marmara Bölgesi'nin cazibe merkezi haline getirilmelidir. Çiçekçiliğin yaygınlaşması ile Yalova Turizmi'nin de son derece olumlu etkileneceği kesindir. Ayrıca,  Yalova'nın kimliğini olumsuz etkileyecek sanayi tesislerine de bu şekilde dur! denileceği de ortadadır. Böylelikle, turizm ve tarım kimliğiyle öne çıkan Yalova'mızda, hiç kimse bacalı sanayi ısrarında bulunmayacak ve gelecek nesillere sağlıklı bir Yalova teslim edilecektir” dedi.
Gerçekleştirilen Peyzaj ve Süs Bitkileri Fuarı ziyaretine Merkez İlçe Başkanı Metin Fitoz, Armutlu İlçe Başkanı Ali Yumak, Çiftlikköy İlçe Başkanı Merve Eminoğlu, Sosyal Politikalar Başkanı Nuriye Yenice, Sivil Toplum Kuruluşları ve Halkla İlişkiler Baskanı Mehtap Ensarioğlu, Kültür Sanat Politikaları Başkanı Selda Gülçiftçi ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri de katıldılar.

 

Kaynak : yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle