Yalovalı Nisa Camadan’dan Çifte Şampiyonluk

02 Mayıs 2023 09:54
Yalovalı Nisa Camadan’dan Çifte Şampiyonluk

Yalovalı bilek güreşi sporcusu Nisa Camadan, Ankara’da düzenlenen Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonası ve Avrupa Şampiyonası Milli Takım Seçmeleri’nde hem gençler hem de büyükler kategorisinde şampiyon oldu.

Camadan, Moldova’da yapılacak Avrupa Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil etme hakkı kazandı.

Türkiye Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu’nun düzenlediği şampiyona, Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Şampiyonada 23 yaş altı gençler ve büyükler kategorilerinde sağ ve sol kolda mücadele eden sporcular kıyasıya yarıştı.

Şampiyonada Yalovalı Nisa Camadan, hem gençlerde hem de büyüklerde 70 kilo kategorisinde sağ ve sol kolda Türkiye şampiyonu oldu. Camadan, bu başarısıyla hem gençlerde hem de büyüklerde milli takıma seçilerek, Moldova’da yapılacak Avrupa Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil etmeye hak kazandı.

Camadan, şampiyona sonrasında yaptığı açıklamada, “Ankara’da yapılan Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonası’nda hem 23 yaş altı gençler sağ ve sol kolda hem de büyükler sağ kolda 70 kilo kategorisinde Türkiye şampiyonu oldum. Bu derece ile gençlerde hem büyüklerde milli takıma seçilmiş oldum. Bana destek olan sponsorum Kulübüm Refleks Fitness kulübüne, beni bu günlere getiren Engin Terzi hocama çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Kaynak : yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle