Yalova’da Spor Kulüplerine 2 Milyon 565 Bin Lira Dağıtıldı

05 Mayıs 2023 10:15
Yalova’da Spor Kulüplerine 2 Milyon 565 Bin Lira Dağıtıldı

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Türkiye’nin 81 ilinde gerçekleşen program çerçevesinde Yalova’daki amatör spor kulüplerine toplam 2 milyon 565 bin lira nakdi yardım yapıldı.

Yalova 90. Yıl Spor Salonu’nda düzenlenen törende kulüplere yardımları gerçekleştirildi. Törende konuşan AK Parti Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, kentte spor altyapısının güçlendirilmesi ve kulüplerin daha etkin çalışması için çalışmaların yapıldığını söyledi.

“Amatör sporlarda Yalova’yı çok daha iyi bir noktaya taşıyacağız”

Büyükgümüş, tesis altyapılarının iyileştirilmesi ve geliştirilmesi, yeni tesislerin kazandırılması gibi başlıklarda çalışmaları belediyeler, İl Özel İdare ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın birlikte yürüttüğünü belirterek, “Önümüzde ki dönemde bunları artırarak çalışmalarımızı daha üst noktaya taşıyacağız. Amatör spor kulüplerimiz bizim açımızdan ayrı bir öneme ve değere sahip. Sporu tabana yayma stratejimizin en değerli partnerleri olarak sizleri görüyoruz. Köylerimizde, mahallelerimizde sadece sportif faaliyetlerde değil milli manevi duygularımızın gençlerimize aşılanması konusunda da çok önemli bir vazifeyi icra ettiğinizin farkındayız ve sürekli bu gidişte sizlerle birlikte olmaya devam edeceğiz. Bugün nakdi yardım töreninde beraberiz, birkaç sefer bu töreni birlikte gerçekleştirdik. Önümüzdeki yıllarda da yine en düşük şekilde maddi olarak da yanınızda bakanlık olarak yerel yönetimler olarak, olmaya devam edeceğiz. Amatör sporlarda Yalova’yı çok daha iyi bir noktaya sizlerin de destekleriyle birlikte taşıyacağız” diye konuştu.

Destekler branş sayılarına, kulüplerin başarı düzeylerine göre belirlendi

Gençlik ve Spor İl Müdürü Salih Kılıç ise amatör spor kulüplerinin çok büyük önem arz ettiğini anlattı.  Bakanlığın her yıl düzenli olarak kulüplere destekte bulunduğunu söyleyen Kılıç, “Bugün de tüm illerimizde eş zamanlı olarak destek programı gerçekleştirmekteyiz. Bu destek miktarları, kulüplerin branş sayılarına, kulüplerin başarı düzeylerine göre belirlendi. Bu miktarlar kulüplerimizin hesaplarına aktarılmıştır. Kulüplerimizi  sadece tek branşta değil bir çok branşta faaliyet göstermesini spor adına çok önem arz etmektedir. Bizler İl Müdürlüğü, bakanlığımız olarak tüm imkanlarımızla kulüplerimize her zaman destek olacağımızı belirtmek istiyorum” dedi.

Kılıç, İl Müdürlüğü olarak 3 sınıftaki tüm öğrencilerin yetenek taramasından geçirilen gençlerin spor branşlarına yönlendirildiğini söyledi.

ASKF Başkanı Tamer Erbul ise amatör spora hizmet eden kişilerin zor şartlar altında çaba gösterdiğini dile getiren Erbul, bu konuda destek olan devlete teşekkür etti.

 

Kaynak : yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle