Yalova’da Dev Fuhuş Operasyonu

Son Güncelleme : 11 Ocak 2022 08:01

Yalova Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri tarafından Çiftlikköy ilçesinde gerçekleştirilen fuhuş operasyonunda 10’u yabancı uyruklu kadın ve 14’ü ise bu kadınların fuhuş yapmasına yardım ve yataklık ettiği iddia edilen erkek şahıs olmak üzere toplamda 24 kişi gözaltına alındı.

Yalova’nın Çiftlikköy ilçesinde bir mekanda yabancı uyruklu kadınlara fuhuş yaptırıldığı istihbaratını alan Yalova Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri yapılan teknik ve fiziki takip neticesinde toplanan deliller sonrasında adrese operasyon gerçekleştirdi. Operasyonda Özbekistan ve Kırgızistan uyruklu 10 kadın ile bu kadınların Türkiye’de yasadışı yollardan kalmalarına ve fuhuş yapmalarına yardım ve yataklık yatığı iddia edilen 14 erkek şahıs gözaltına alındı.

Servis araçları ile getirilip götürülüyorlardı
Şahısların Yalova Emniyet Müdürlüğü’nde yapılan sorgusunda ise fuhuş amacıyla işletmede bulundurulan kadınların özel servis araçları ile kaldıkları evlere götürülüp yine aynı araçlarla gece saatlerinde Çiftlikköy ilçesindeki eğlence mekanına getirildikleri ortaya çıktı.
Fuhuş amacıyla ülkeye yasa dışı yollardan giren Özbekistan ve Kırgızistan uyruklu 10 kadın sınır dışı edilirken, kadınların fuhuş yapmasına yardım ve yataklık yaptığı iddia edilen14 şahıs ise tutuklanma talebi ile adliyeye sevk edildiler.

Kaynak : yalovamiz.com

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Kerim

12 Ocak 2022 03:03
Bence bu haksizlik, bu kadinlarla birlikte yakalanan erkeklerde aciklanip yayinlanmaliki bir daha buna curet eden erkeklerde daha dikkatli olsunlar, kadinlar fuhusu kendi kendilerine yapmadilar herhalde

vatandaş

11 Ocak 2022 10:31
çocuklarımızı kimler emanet ettiğimiz ortay çıkmış ,yalova'da ticari yolcu taşımacılığı yapan araçların sürücüleri kimler