Yalova’da “5 Adımda Güvenli Trafik” Anlatıldı

09 Mayıs 2022 09:21
Yalova’da “5 Adımda Güvenli Trafik” Anlatıldı

İçişleri Bakanlığı’ndan 81 il valiliğine olduğu gibi Yalova Valiliği’ne de gönderilen genelge ile “Karayolları Trafik Günü” ve “Karayolu Trafik Haftası” etkinlikleri kapsamında bilgilendirme etkinliği düzenlendi.

İl merkezinde gerçekleşen etkinliğe Yalova Valisi Muammer Erol, Yalova Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu ile Yalova Jandarma Komutanı Mustafa Bakçepınar da katıldı. Vali Erol ilk olarak meniyet müdürlüğü tarafından oluşturulan standı inceledi. Ardından, “Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik” mottosu ile Yalovalı vatandaşlara yönelik yapılacak bilgilendirme etkinliği hakkında bilgiler veren Yalova Emniyet Müdürü Gökseltopaloğlu, “Bu etkinliğin amacı Yayaların dikkatini çekmek. Bu sene ölümlü trafik kazalarımız yüzde 58 oranında düştü. Ancak bu ölümlü trafik kazalarında sadece sürücü hataları değil, yayaların hatalı olduklarını da görmüş olduk. O nedenle de yayalarımızı trafik kuralları konusunda bilinçlendirmeye çalışıyoruz. ‘5 adımda Yaya Güvenliği’ mottosu ile bu etkinliği düzenliyoruz. İlk adımda yaya yolunda ilerlemek, ikinci adımda görünür olmak, üçüncü adımda trafik ışıklarını takip etmek, dördüncü adımda yaya kaldırımlarını kullanmak ve beşinci adımda ise yola odaklanmak konularında yayalara bilgiler vereceğiz” dedi.

Ardından Yalova Emniyet Müdürlüğü ve Yalova Jandarma Komutanlığı ekipleri yayalara broşür ve kırmızı düdük hediye ederek, “Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik” mottosu ile bilgilendirme yaptılar.
Etkinlikler kapsamında il merkezi ve ilçelerdeki bilboardlara bilinçlendirici afişlerin asımları da yapıldı. Durdurulan araçlardaki sürücülere ise trafik kemerinin önemi hakkında bilgi verildi.

Kaynak : yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle