“Yalova Üretim Üssü Olacak”

24 Ocak 2022 08:51
“Yalova Üretim Üssü Olacak”

AK Parti Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, Yalova Makine İhtisas OSB ile birlikte Yalova’nın ulusal ve uluslararası boyutta bir üretim üssüne dönüşeceğini söyledi.

Yalova’da süren önemli yatırımlar hakkında görüşlerini ortaya koyan AK Parti Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, çalışmaları süren Yalova Makine İhtisas OSB’nin Yalova açısından yüksek katma değer üretecek, istihdam sağlayacak ve Yalova’yı bir üretim üssü haline getirecek dopru bir tercih olduğunu dile getirdi. Yalova Makine İhtisas OSB çalışmalarının hızla ilerlediğini vurgulayan Büyükgümüş, “Yalova Makine İhtisas OSB sayesinde ilimiz bölgesel, Türkiye ve uluslararası ölçekte bir sanayi üssü haline gelecek. Bunu yüksek katma değerli bir hale getirmek konusunda da güçlü bir irademiz var. Bu konuda, ‘Şu tesis Yalova’da olsun mu? Şu tesis Yalova’da olsun mu?’ diye birçok şey Yalova gündemine geliyor. Biz bu manada ihtisaslaşmayı ve Yalova’yı yüksek katma değerli üretimin merkezi haline getirmek istiyoruz. Çünkü sayın Cumhurbaşkanımızın bize verdiği bir hedef var. Türkiye’nin kilogram başına ihracatını 10 dolara çıkartmak gibi bir sorumluluğumuz var. Şu anda maalesef 1.5 dolar civarında. Dolayısıyla sizler de, bizler de, hiç birimiz düşük katma değerli bir üretimin şehrimizde gelişmesine müsaade etmeyiz. İyisini, daha iyisini hep birlikte arayıp bulup hayata geçireceğiz. Şu anda çalışmalarını son sürat sürdüren Yalova Makine İhtisas OSB doğru ve güzel bir noktada ilerliyor” dedi.

“Doktor yetiştiren bir kente dönüşeceğiz”
Yalova açısından çok önemli olan bir diğer konunun ise Tıp Fakültesi olduğuna vurgu yapan Büyükgümüş, “Bunun dışında Tıp Fakültesi şehrimizin en önemli gündem maddelerinden birisiydi. A,B,C partisi fark etmez. Bizim için öncelikti. Yalova’nın sağlık altyapısını güçlendirecek önemli bir adımdı. Elhamdülillah bizlere nasip oldu. Tıp Fakültesini de Yalova’mıza kazandırdık. İnşallah önümüzdeki aylarda hizmete alacağımız hastanemizle birlikte Artık Yalova’ya doktorların gelip hizmet verdiği değil, doktor yetiştiren bir kente dönüşeceğiz. Ve ülkemizin tamamına sağlık konusunda önemli bir altyapıyı şehrimizden sağlayacağız. Derdimiz çok. Konularımız çok. Yalova için hayallerimiz çok. Bu hayallere ve hedeflere ulaşmak için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz” diye konuştu.

Kaynak : yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle