Yalova Tema’dan Orman Haftası Yürüyüşü

29 Mart 2023 09:30
Yalova Tema’dan Orman Haftası Yürüyüşü

TEMA Vakfı Yalova İl Temsilciliği 21-26 Mart Orman Haftasında farkındalık oluşturmak amacıyla Hasanbaba Mesire Alanından Ortaburun Köyüne yaklaşık 15 kilometrelik doğa yürüyüşü gerçekleştirdi.

TEMA Gönüllülerinden oluşan 16 kişilik TEMA Yalova ekibi geçtiğimiz Cumartesi günü Yalova Belediyesinin tahsis ettiği otobüsle Çınarcık ilçesine bağlı Hasanbaba Mesire alanından Ortaburun köyüne kadar orman içinden harikulade bir doğa manzarasında 15 kilometrelik doğa yürüyüşü yaptılar. TEMA Vakfı Yalova İl Temsilcisi Arzu Demir yürüyüş sonrası yaptığı açıklamada Belediye Başkanı Mustafa Tutuk’a etkinliklerini gerçekleştirme konusunda verdiği destekten dolayı teşekkürlerini ifade ederken tüm Yalovalıları TEME ailesine katılmaya ve her ay en az bir kez gerçekleştirdikleri doğanın muhteşem büyüsünde buluşmaya çağırdı. Arzu Demir yaptığı açıklamada, “Ülkemizde “21-26 Mart Orman Haftası değişik etkinliklerle kutlanıyor. Biz de TEMA Vakfı Yalova İl Temsilciliği olarak gönüllerimizle birlikte geçtiğimiz hafta Armutlu ilçemizde 06 Şubat Deprem Şehitleri Ormanına fidan dikimi gerçekleştirdik. Hafta sonu da  ormanlarımızın korunmasına dikkat çekmek amacıyla yine doğaya gönül veren gönüllülerimizle birlikte Ormanın büyülü dünyasında “Ormana Nasıl Haykırırsan Öyle Karşılık Verir”. “Yol Rehbersiz, Dağ Ormansız Olmaz”, ”Toprağını Kaybetmek İstemiyorsan Ormanı Yok Etme”, ve “Sana Gölge Veren Ağacı Kesme” sloganlarıyla kelebeklerin eşliğinde güzel bir yürüyüş yaptık.

Çınarcık ilçemiz Marmara’nın İncisidir. Bu doğal güzelliğe sahip olan böylesine bir değeri korumak ve sahip çıkmak, biz TEMA Gönüllerinin ve Çınarcıklıların en öncelikli görevlerinden birisidir. 

Kaynak : yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle