Yalova Milli Eğitim Müdürü Görevden Alındı

29 Temmuz 2022 12:22
Yalova Milli Eğitim Müdürü Görevden Alındı

2020 yılının Haziran ayında göreve gelen ve o günden beri ilde birçok başarılı çalışmaya imza atan Yalova Milli Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer tarafından görevden alındı.

Yeniyol’un yerine Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe atandı.

Yalova Milli Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol, 2020 yılının Haziran ayında Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü görevine getirildi. O günden itibaren özellikle ildeki okulların fiziki yapısının ve eğitim kalitesinin yükseltilmesi anlamında başarılı çalışmalara imza atan Dr. Abdülaziz Yeniyol, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer tarafından yayınlanan kararname ile görevinden alındı. Yeniyol’un yerine ise Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe getirildi. Yeniyol’un önümüzdeki günlerde mesai arkadaşları ile vedalaşarak görevini devretmesi ve ilden ayrılması bekleniyor.

Halil İbrahim Akmeşe kimdir?
Akmeşe,1981 tarihi doğumlu olup, İlköğrenimini SİNOP/Gerze’ de; ortaöğrenimini SAMSUN/Bafra’da tamamladı. 1999 yılında Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Matematik Öğretmenliği Bölümüne kayıt yaptırdı. 2003 yılında lisans programından mezun oldu. Aynı yıl Ordu’nun Gölköy ilçesi 75.Yıl Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Matematik Öğretmenliğine atandı. Askerliğini 2005 yılında Ardahan’da yedek subay öğretmen olarak yaptı. 2008 yılında Samsun/Bafra Şeyhulaş İlköğretim Okuluna atandı. 2009 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Eğitim Yönetimi, Teftişi, Planlaması ve Ekonomisi Bölümünde yüksek lisans programına başladı ve 2011 yılında mezun oldu. 2010 yılında Samsun/Alaçam Kız Teknik ve Meslek Lisesi Müdür Yardımcılığı görevine atandı. 2011 yılında Açıköğretim Fakültesi Kamu Yönetimi Programına kayıt yaptırdı ve 2015 yılı haziran ayında bu programdan mezun oldu. Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü 2013 Ekim ayında sınava dayalı müdür atamaları neticesinde Yeşilyazı Ortaokulu müdürü olarak ve 2014 Aralık ayında Samsun Anadolu Lisesi´ne Müdür olarak atanan Halil İbrahim Akmeşe, 30 / 01 / 2018´ de İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü görevine başladı. Ardından Muğla/Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak 24/09/2021 görevine başladı. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

Kaynak : yalovamiz.com

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle

yalovalı

29 Temmuz 2022 23:24
yalova ya yapmış olduğu hiçbir hizmet yok. milli eğitimde kendine devasa bi oda şoförünü memur hemde Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni yanında dolaşan bi okulda md. yrd. olan .......... da bahçelievler ilkokula md. yrd. yaptı.