Yalova Koleji Anaokulu Öğrencileri İtfaiyeyi Ziyaret Etti

27 Eylül 2023 09:27
Yalova Koleji Anaokulu Öğrencileri İtfaiyeyi Ziyaret Etti

Öğretmenleri Hülya Günal ile birlikte Yalova İtfaiyesi'ni ziyaret eden Yalova Koleji anaokulu öğrencileri hep filmlerde gördüğü İtfaiyeci amcalarını yakından görmenin heyecanını yaşadılar.

Yalova Koleji anaokulu öğrencileri, öğretmenleri Hülya Günal ile birlikte Yalova İtfaiyesi'ni ziyaret etti. İtfaiye binasına gelen öğrenciler, burada itfaiyecilerle buluştu. İtfaiyeciler, miniklere itfaiyecilik hakkında bilgi verdi. Minikler, itfaiye araçlarını yakından inceledi. İtfaiyeciler, miniklere "Büyüyünce ne olacaksınız?" sorusunu yöneltti. Miniklerin çoğunun itfaiyeci olmak istediğini söylemesi üzerine itfaiyeciler minikleri alarak itfaiye araçlarına bindirdiler.

itfaiye aracının sirenini de çaldı.

Yalova Koleji anaokulu öğretmeni Hülya Günal, bu tip gezilerin çok akılda kalıcı olduğunu belirterek, "Bu yaşlarda görerek eğitim çok daha başarılı sonuçlar doğuruyor. Kalıcı etkisi olan gezilere önem veriyor ve sık sık düzenlemeye çalışıyoruz. İtfaiye gezisi de öğrencilerimiz için hayatları boyunca unutamayacakları bir deneyim oldu" diye konuştu.

Öğrenciler itfaiyecilik mesleğini yakından tanıdı

Yalova Koleji anaokulu öğrencileri, itfaiye ziyareti ile birlikte itfaiyecilik mesleğini yakından tanıdı. Öğrenciler, itfaiye araçlarını, itfaiyecilerin kullandığı ekipmanları ve itfaiyecilerin görevlerini öğrendi. Minikler, itfaiye aracının sirenini çalarak ve itfaiye araçlarını yakından inceleyerek büyük bir heyecan yaşadı.

Yalova Koleji anaokulu öğretmeni Hülya Günal, bu tip gezilerin öğrencilerin gelişimine önemli katkı sağladığını belirterek, "Bu yaşlarda görerek eğitim çok daha başarılı sonuçlar doğuruyor. Kalıcı etkisi olan gezilere önem veriyor ve sık sık düzenlemeye çalışıyoruz. İtfaiye gezisi de öğrencilerimiz için hayatları boyunca unutamayacakları bir deneyim oldu" diye konuştu.

Kaynak : yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle