Yalova 2 Metre RC Planör Yarışmasına Ev Sahipliği Yapıyor

13 Mayıs 2022 09:08
Yalova 2 Metre RC Planör Yarışmasına Ev Sahipliği Yapıyor

Yalova Model Atölyesi ve İstanbul Atlas Havacılık Kulübü tarafından organize edilen Yalova 2 Metre RC Planör Yarışması 12 Haziran 2022 Pazar günü Yalova Hava meydan Komutanlığı pistinde gerçekleştirilecek. Şampiyonaya birçok ilden ve KKTC’den yarışmacılar da katılacak.

2 metre RC planör Türkiye Şampiyonası Yalova’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilecek. Yalova Model Atölyesi ve İstanbul Atlas Havacılık Kulübü tarafından organize edilen yarışmaya katılımın oldukça yüksek olması bekleniyor. Yalova, İstanbul, Bursa, Bandırma ve KKTC’den çok sayıda yarışmacı bu tarihte Yalova’ya gelerek şampiyonluk için yarışacaklar. Türkiye Şampiyonası hakkında bilgiler veren Yalova Model Atölyesi Başkanı Suat Gök, “ 2 metre uzaktan kumandalı planör yarışması ülkemizde2005 yılından bu yana düzenli olarak yapılmaktadır bu sezon 12 Haziran 2022 tarihinde Yalova’da da düzenlenecek yarışmaya farklı illerden Türk Hava Kurumu, Bandırma Hürkuş Havacılık Kulübü, İstanbul Atlas, Yalova Hava Meydan Komutanlığı, Yalova Atakent, Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Hava Sporları Federasyonu’ndan yaklaşık 40 sporcunun katılması bekleniyor. Bu bir Türkiye şampiyonasıdır. Bu şampiyonluk lig usulünde yapılmaktadır. Her sene havacılık kulüplerinde yapılan toplantılar sonucunda yarışmanın hangi illerde yapılacağı tespit edilir. Yarışma takvimi hazırlanır ve https://2mplnr.org adresinden yarışmacılara duyurulur.

 Bu seneki yarışmanın birinci ayağı Yalova Hava Meydan Komutanlığının ev sahipliğinde gerçekleştirilecek. Bu anlamda yarışmada bize ev sahipliği yapan Yalova Meydan Komutanı Hava Pilot Albay Okan Uygun ve Hv.Uçk.Bkm.Astsb.Kd.Bçvş Ferhat Şen’e teşekkürü bir borç biliriz.

Yalova Model Atölyesi olarak yarışmalardaki amacımız güzel ilimiz Yalova’yı havacılık konusunda çekim merkezi haline getirmek. Uluslararası Hava Sporları Federasyonu(FAI) klasmanında 2 metre planör yarışmalarını uluslararası kategoriye yükseltmeyi, gençlerimize ve havacılığa gönül vermiş kişileri bu hobiyi sevdirmeyi ve ülkemizi uluslararası havacılık yarışmalarında temsil etmeyi amaçlıyoruz. Yarışma kaydı (https://2mplnr.org/) sitesinden yapılmaktadır Yarışma bütün halka açıktır. İsteyen herkes yarışmacı, yardımcı ve seyirci olarak gelip bu heyecanı bizimle yaşayabilirler” dedi.

Kaynak : yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle