Yado İçin İmza Kampanyası Başlatıldı

30 Mayıs 2022 09:20
Yado İçin İmza Kampanyası Başlatıldı

Gelecek Partisi Yalova İl Teşkilatı tarafından ilde Yalova Deniz Otobüsleri İşletmesi’nin (YADO) kurulması için imza kampanyası başlatıldı.

Burada basın açıklaması yapan Gelecek Partisi Yalova İl Başkanı Kürşat Emre Çandır, “Yalova üzerinde söz sahibi olan kurum ve kuruluş yöneticilerinin, YADO fikriyle ilgili herhangi bir adım atmadıklarını üzülerek gözlemliyoruz” dedi.

Yalova Deniz Otobüsleri İşletmesi kurulması fikrini her defasında kamuoyu ile paylaşan Gelecek Partisi Yalova İl Başkanı Kürşat Emre Çandır bu anlamda ilk somut adımı atarak YADO kurulması için imza kampanyası başlattı. Cevdet Aydın Parkı’nda kurulan stantta vatandaşlara YADO’nun neden kurulması gerektiği anlatılarak isteyen vatandaşların da imzaları alınıyor. Kampanyanın 2 ay süreceğini ve toplanan imzaların Yalova Belediye Başkanlığı, Yalova İl Özel İdaresi, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası gibi kamu kurum ve kuruluşlarla paylaşılacağını söyleyen Çandır, “Gelecek Partisi Yalova İl Başkanlığı olarak uzunca bir süredir, Yalova Deniz Otobüsleri İşletmesi, kamuoyunda bilinen adıyla ‘YADO’ İşletmesi'nin kuruluşuna yönelik gündem çalışması yürütmekteyiz. Ancak bu güne kadar, Yalova üzerinde söz sahibi olan kurum ve kuruluş yöneticilerinin, YADO fikriyle ilgili herhangi bir adım atmadıklarını üzülerek gözlemliyoruz. Bu sebeple, Yalova Halkı'nın bilinçlendirilmesi, YADO fikrinin geniş topluluklara aktarılabilmesi, fikir birliği ile birlikte güç birliğinin de ortaya konması maksadıyla, YADO için imza kampanyası başlatıyoruz.

2 ay sürecek olan imza kampanyası sonunda toplanacak olan imzalar, Yalova Belediye Başkanlığı, Yalova İl Özel İdaresi, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası gibi kamu kurum ve kuruluşları ile paylaşılacak, vatandaşlarımızın talepleri bu kuruluşlara iletilecektir. Süreçle ilgili gelişmeler dönem dönem basın ve kamuoyu ile paylaşılacaktır” diye konuştu.

 

Kaynak : yalovamiz.com

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle

VATANDAŞ

30 Mayıs 2022 15:43
Belediye otobusu çalıştıramayan yönetimlerin bulunduğu bir ilde feribot çalıştırmak biraz uzak hayal gibi geldi...............