Vali Erol Yeni Emniyet Müdürlüğü Binasını İnceledi

15 Ocak 2022 10:40
Vali Erol Yeni Emniyet Müdürlüğü Binasını İnceledi

Yalova Valisi Muammer Erol yeni Yalova Emniyet Müdürlüğü binasının inşaatında incelemede bulunarak Yalova Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu ve Yalova Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Ümit Yılmaz’dan bilgiler aldı.

Yalova Emniyet Müdürlüğü’ne yeni ve modern bir bina kazandırmak adına bir süre önce startı verilen Yalova Emniyet Müdürlüğü Yeni Hizmet Binacı çalışmaları hızla devam ediyor. 400 yataklı Yalova Devlet Hastanesi karşısındaki arazide yükselen bina 14 bin 790 metrekarelik büyük bir alana sahip. 2 kat bodrum, zemin ve 4 normal kat olmak üzere 6 kat olarak projelendirilen ve taban alanı 2 bin 800 metre kare olan binada toplamda 16 bin 800 metre kare kapalı alan bulunuyor. Bölgedeki zemin nedeni ile binanın temeline 484 adet fore kazık çakıldı. Yine 399 adet iksa kazığı kullanıldı.

Yalova Emniyet Müdürlüğü Yeni Hizmet binasının çalışmalarını yerinde inceleyen Yalova Valisi Muammer Erol’a Yalova Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu ve Yalova Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Ümit Yılmaz ile müdür yardımcıları da eşlik ettiler. Binanın inşaatını gezen Vali Erol Topaloğlu ve Yılmaz’dan bilgiler aldı. Yalova’nın hızla gelişen ve büyüyen bir il olduğunu ifade eden Vali Erol, ilin böyle modern bir Emniyet Müdürlüğü binasına ihtiyacı olduğunu da dile getirdi.

Binanın yapım aşaması hakkında bilgiler veren Yalova Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Ümit Yılmaz, “Binanın bodrum katlarının kaba inşaatı devam ediyor. Binanın toplam sözleşme bedeli 54 milyon 125 bin 180 TL’dir. Sözleşmeye göre binanın 26 Kasım 2022 yılında tamamlanması gerekiyor. İnşaat faaliyetlerini ise müdürlüğümüz denetliyor” dedi.

Kaynak : yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle