Vali Erol Trafik Haftası Stantlarını Gezdi

10 Mayıs 2022 10:15
Vali Erol Trafik Haftası Stantlarını Gezdi

Trafik Haftası etkinliklerle kutlanıyor. Bu kapsamda Yalova Valisi Muammer Erol’un da katılımı ile 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda Emniyet Müdürlüğü ve paydaş kurumlar tarafından stantlar kuruldu.

7 Mayıs tarihinde başlayan Trafik Haftası etkinliklerle kutlanmaya devam ediliyor. 13 Mayıs tarihine kadar sürecek olan hafta kutlamaları kapsamında 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda Yalova Emniyet Müdürlüğü, Yalova Jandarma Komutanlığı, Yalova Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) Yalova Belediyesi, Yalova Sağlık İl Müdürlüğü ve Yalova İtfaiyesi stantlar açtı. Stantların açılışına Yalova Valisi Muammer Erol, Yalova Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, Jandarma Komutanı Mustafa Bakçepınar, AFAD Müdürü Doğan Tonçer ile çok sayıda personel de katıldı. Vali Erol stantları tek tek ziyaret ederek kurumların yaptıkları çalışmalarla ilgili yetkililerden bilgiler aldı. Ardından, “Sarhoş gözlüğü” olarak adlandırılan ve sarhoşken çevreyi nasıl gördüğünüzü simüle eden gözlüğü takan Vali Erol, düz çizgide yürümeye ve penaltı atışı yapmaya çalıştı.

Trafik Haftası ve düzenlenen etkinlikle ilgili bilgiyi ise Yalova İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu verdi. Tüm vatandaşları stantları gezmeye davet eden Topaloğlu, “Trafik Haftası dolayısıyla bu etkinliği düzenledik. Hem yaya ve hem de sürücülere bir farkındalık oluşturmak Yalova Emniyet Müdürlüğü ve paydaş kurumlarımızla birlikte 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda böyle bir etkinlik gerçekleştiriyoruz. Öğrencilerimiz ve vatandaşlarımız stantları ziyaret edecekler. Burada onlar için birçok etkinlik düzenledik. Yavrularımıza eğlenirken trafik kurallarını da öğreteceğiz. 7-13 Mayıs tarihleri arasında ki Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında açılan bu stantları gezmeye tüm halkımızı davet ediyoruz” dedi.

Kaynak : yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle