Vali Erol Erişilebilirlik Belgelerini Verdi

03 Aralık 2022 10:24
Vali Erol Erişilebilirlik Belgelerini Verdi

Yalova’da engelli bireylere yönelik gerçekleştirilen çalışma ve düzenlemelerle, “Erişilebilirlik Belgesi” almaya hak kazanan kurum ve STK’lara belgelerini Yalova Valisi Muammer Erol verdi.

Binalarının engelliler için uyumlu hale getirilmesi ve engellilerin bu sayede buralara erişilebilirliğinin sağlanması adına çalışma yapan kurum ve kuruluşlar denetimden geçti. Yalova Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Komisyonu tarafından yapılan incelemelerde istenen kriterleri yerine getiren kurum ve kuruluşlar belge almaya hak kazandılar. Belgeler ise Yalova Valiliğinde gerçekleşen mütevazi bir törenle verildi. Yalova Belediyesi İdari Binası, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Yalova Defterdarlığı, Kadıköy Özel Bakım Merkezi, Ziraat Katılım Bankası, Vega AVM, Özdilek AVM, Karizma İş Merkezi ve Atakent Hastanesi temsilcilerine Erişilebilirlik Belgeleri Yalova Valisi Muammer Erol tarafından verildi.

Yalova Valisi Muammer Erol engellilerin erişilebilirliğinin sağlanmasını ve onların hayata daha fazla entegre edilmesini önemsediğini ifade ederek belge almaya hak kazanan kurum ve kuruluşlara teşekkür etti.

 

Kaynak : yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle