Termal Kadın Güreç Takımı Türkiye Şampiyonu Oldu

31 Mart 2023 11:40
Termal Kadın Güreç Takımı Türkiye Şampiyonu Oldu

Termal Belediyesi Kadın Güreş Takımı, Yozgat’ta düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nda 5 sıklette finale kalarak takım halinde şampiyon oldu.

Termal Belediye Başkanı H. Sinan Acar da kadın güreşçileri kutlayarak, “Sizler bizim gururumuzsunuz” dedi.

Yozgat’ta düzenlenen Nasuh Akar U20 Kadınlar Güreş Türkiye Şampiyonası’nda Termal Belediyesi Kadın Güreş Takımı büyük bir başarıya imza attı. 38 ilden yaklaşık 200 sporcunun katılımıyla gerçekleşen şampiyonada Termal Belediyesi Kadın Güreş Takımı 5 sıklette finale kaldı. Final müsabakalarının ardından 50 kg’da Zerda Demir, 55 kg’da Tuba Demir ve 59 kg’da Sevim Akbaş altın madalya kazanarak Türkiye şampiyonu oldu. 50 kg’da Büşra Cengiz ve 59 kg’da Gülsüm Bingöl ise gümüş madalyanın sahibi oldular. Böylece Termal Belediyesi Kadın Güreş Takımı toplamda 3 altın, 2 gümüş madalya ile takım halinde şampiyonluğu elde etti. Termal Belediyesi Kadın Güreş Takımı’nın bu başarısı Yalova ve Termal halkını sevince boğdu. Termal Belediye Başkanı H. Sinan Acar da kadın güreşçileri kutlayarak, “Sizler bizim gururumuzsunuz. Minderde gösterdiğiniz mücadele ve kazandığınız madalyalarla hem ilçemizi hem de ilimizi en iyi şekilde temsil ettiniz. Sizlere ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Termal Belediyesi kadın güreşçileri 2023 yılında düzenlenecek olan müsabakalar için yeniden çalışmalara start vereceklerini belirttiler.

Kaynak : yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle