Termal Belediyesi Güreşçileri Madalyaları Topladı

31 Mayıs 2023 12:13
Termal Belediyesi Güreşçileri Madalyaları Topladı

Termal Belediyesi adına mindere çıkan gençler U15 Serbest Güreş il Şampiyonasında madalyaları topladılar.

Yalova’da yapılan U15 Serbest Güreş il Şampiyonasında Termal Belediyesi adına güreşen gençler, altı madalya ile döndüler. Şampiyonada birinci olan iki güreşçi ile ikinci ve üçüncü olan dört güreşçi, 6-8 Haziran’da Niğde’de düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonasında Yalova’yı temsil etmeye hak kazandılar.

Madalya alan genç güreşçiler şöyle: 41 kg: Emirhan Arslan (Birinci),  48 kg: Selman Tosun (Birinci), 52 kg: Muhammet Ali Öksüz (Üçüncü), 57 kg: Özkan Acar (İkinci), 62 kg: Serkan Tosun (İkinci) ve85 kg: Mehmet Akif Geyik (Üçüncü)

Termalli güreşçileri kutlayan Termal Belediye Başkanı Sinan Acar ise, kendisi de eski bir güreşçi olduğunu hatırlatarak, ata sporu güreşe ve ilçede güreş sporunun gelişimine destek vermeyi sürdüreceklerini ifade etti. Acar, “Güreş bizim kültürümüzün ve spor tarihimizin önemli bir parçasıdır. Gençlerimizin bu spora ilgi göstermesi ve başarılar elde etmesi bizleri gururlandırıyor. Termal Belediyesi olarak güreş sporuna her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. Türkiye Şampiyonasında ilimizi temsil edecek olan güreşçilerimize de başarılar diliyorum” dedi.

Kaynak : yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle