Serebral Palsililerden Renkli Etkinlik

08 Ekim 2021 09:30
Serebral Palsililerden Renkli Etkinlik

Yalovalı Serebral Palsililer Uludağ Elektrik Dağıtım AŞ ve Yalova Yeni Yaşam Engelliler Derneği tarafından düzenlenen organizasyonla hastalığa dikkat çekmek adına trafoyu boyadılar.

Serebral Palsi Günü Yalova’da düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Bu kapsamda Uludağ Elektrik Dağıtım AŞ ve Yalova Yeni Yaşam Engelliler Derneği de anlamlı ve bir o kadar da renkli bir etkinlik gerçekleştirdi. "Dünyayı değiştirmek senin elinde" temalı etkinlik kapsamında Uludağ Elektrik Dağıtım AŞ  tarafından Şehit Ömer Faydalı Caddesi Orman İşletme Kavşağı’nda bulunan trafo belirlenerek burada bir boyama etkinliği düzenlendi. Etkinliğe ilde yaşayan Serebral Palsililer, katıldı. Diğer engel gruplarında yer alan engelliler de Serebral Palsililere destek vermek için bu etkinlikte yerlerini aldılar. Trafo Serebral Palsi ve Serebral Palsililerin yaşadıkları zorluklara dikkat etmek adına adeta bir tabloya dönüştürüldü. Fırçayı ellerine alan engelliler trafoya birbirinden güzel resimler çizdiler.

Bu etkinliği, Uludağ Elektrik Dağıtım AŞ ve Yalova Yeni Yaşam Engelliler Derneği iş birliğiyle düzenlediklerini aktaran Yeni Yaşam Engelliler Derneği Başkanı Lale Dondurmacı, "Hayata yeşil ışık yakmak için bir boyama etkinliğimiz var. Bir trafo ile başladık etkinliğimize. Dünyayı değiştirmek sizin elinizde sloganıyla yola çıktık. Onlar için bir yeşil ışık yakmak hepimizin elinde olan bir şey. Onların hayatını kolaylaştırmamız gerekiyor. Bunun için de yeşil rengini kullanıyoruz." diye konuştu.

Trafoların daha önceden de kadına şiddet başta olmak üzere birçok soruna dikkat çekilmek adına kullanıldığını ve UEDAŞ tarafından, "Trafolar Konuşuyor Projesi"nin hayata geçirildiğini hatırlatan UEDAŞ Yalova İşletme Müdürü Emre Şenhasırcı ise, “Enerji sektöründe öncü olan projemizde bugüne kadar birçok toplumsal konuyu ele almıştık. Dünyanın gündeminde olan enerji verimliliğini engelli bireylerimizle resmetmenin mutluluğunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak : yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle