Selihan Dicle Şimşek Aday Adayı

16 Mart 2023 10:11
Selihan Dicle Şimşek Aday Adayı

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Selihan Dicle Şimşek bugün partinin il başkanlığına yapacağı başvuru ile resmen AK Parti Yalova Milletvekili aday adayı olacak.

Yalova’da kadınlara yönelik gerçekleştirdiği çalışmalarla göz dolduran ve takdir toplayan AK Parti Kadın Kolları Başkanı Avukat Selihan Dicle Şimşek, AK Parti Yalova Milletvekili aday adayı oluyor. AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı, Yalova Milletvekilleri, İl Başkanı Umut Güçlü ve parti teşkilatı ile de istişare ederek aday adaylığı kararı alan Şimşek; Genel Merkez kararı doğrultusunda görevinden de istifa etmeksizin partisinin il binasında adaylık başvurusu yapacak. Siyasette kadının daha etkin rol alması gerektiğini her defasında tekrarlayan Şimşek, “Kadınlar hayatın her alanında olduğu gibi, siyasette de daha etkin olarak rol almalılar. Siyasetteki kadın temsiliyetini arttırmak, ortak paydası Yalova olan herkesi bu paydada birleştirmek ve sahip olduğum bilgi ve birikimi de Yalova’mız için harcamak istiyorum. Bu süreçte Kadın Kolları İl Başkanı olarak da görevimin başında olacağım. Partimizin adayları kim olursa olsun, kadın kolları teşkilatımız aynı fedakarlık ve gayretle adaylarımızın arkasında olacaktır. Şahısları değil , bir davayı sahiplenmenin derdindeyiz. Niyetimiz hayır inşallah akıbetimiz de hayır olacaktır” dedi.

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Selihan Dicle Şimşek, AK Partili kadınlardan olduğu kadar tüm kadınlardan da büyük bir destek görüyor.

Kaynak : yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle