Parıldar Bahçe Ve Tarlaları Gezdi

02 Haziran 2022 09:25
Parıldar Bahçe Ve Tarlaları Gezdi

Yalova Tarım ve Orman İl Müdürü Suat Parıldar Kılıçköy’deki kırsal kalkınma destekleri ile alınan ekipmanlarla oluşturulan Buğday, Ayçiçek tarlaları ve Ceviz bahçelerini gezerek üreticilerden bilgiler aldı.

Kırsal Kalkınma Destekleri ve oluşturulan projeler ilin tarımsal yapısının her geçen gün daha da güçlenmesini sağlıyor. Bu anlamda özverili bir çalışma ortaya koyan Yalova Tarım ve Orman İl Müdürlüğü de çiftçilerin hibe ve desteklerden faydalanması adına çalışıyor. Kılıçköy’de kırsal kalkınma destekleri ile alınan ekipmanlarla oluşturulan Buğday, Ayçiçek tarlaları ve Ceviz bahçelerini ziyaret eden Yalova Tarım ve Orman İl Müdürü Suat Parıldar’a, Çiftlikköy İlçe Tarım Müdürü Şefik Arıca, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Bülent Batmaz, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Necdet Tuncer, teknik personeller Sadık Yalçın ve Abdullah Gözütok da eşlik ettiler. Burada tarla ve bahçelerde incelemede bulunan Yalova Tarım ve Orman İl Müdürü Suat Parıldar çiftçilerle sohbet etti. İlde üretimi ile ilgili bilgi veren Parıldar, “Birim alanda getirisi yüksek tarımsal ürünler üreterek tarımsal üretimde sürdürülebilirliği sağlayıp tarım arazilerinin etkin kullanılmasını hedefleyerek projeler üretiyoruz. İlimizde 218 bin 540 dekar tarım arazisinin 117 bin 439 dekar alanı işlenmektedir. Diğer bir ifadeyle etkin kullanılmayan yaklaşık 100 bin dekar arazi bulunmakta olup bu arazileri tarımsal üretime kazandırmak ve düşük gelir elde edilen tarla ürünlerinin yerine birim alanda getirisi yüksek ürünlere yönelerek çiftçilerimizin gelirini yükseltmeyi hedefliyoruz” dedi.

Kırsal kalkınma destekleri ile çiftçilerin üretiminin artması ve tarımsal üretimin yaygınlaştırılması için de ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini ifade eden Parıldar bu anlamda çalışmaların hız kesmeden süreceğinin de altını çizdi. Parıldar ziyaret ettiği Çiftçilerin sorun ve taleplerini de dinlemeyi ihmal etmedi.

Kaynak : yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle