“Onların Adı Kuşaktan Kuşağa Aktarılacak”

04 Haziran 2022 10:54
“Onların Adı Kuşaktan Kuşağa Aktarılacak”

Yalova Belediye Meclisi Cumhurbaşkanı Turgut Özal, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Naim Süleymanoğlu ile şair ve yazar Sezai Karakoç’un isimlerini ildeki cadde ve sokaklarda yaşatma kararı aldı.

Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, “Onların adı kuşaktan kuşağa aktarılacak” dedi.

Yalova Belediye Meclisi’ne Mayıs ayı olağan toplantısında sunulan isim talepleri İsim Verme Komisyonu tarafından görüşülerek Haziran Ayı olağan meclisine geldi. Meclis 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın adının Soğucak Köyü sınırları içerisinde oluşturulacak olan 1.65 km uzunluğundaki yeni yapılacak olan caddeye verilmesini oy birliği ile kabul etti.

Olimpiyat ve Dünya Şampiyonu efsane halterci Naim Süleymanoğlu’nun adı da Gaziosmanpaşa Mahallesi’nde bulunan Şelale Parkında yaşayacak. Parkın adı Naim Süleymanoğlu Parkı olarak değiştirilecek.

Ülkenin yetiştirdiği önemli şair ve yazarlardan olan Sezai Karakoç da Yalova’da adı ile yaşayacak bir diğer önemli kişi olacak. Karakoç’un ismi Bağlarbaşı Mahallesi’nde bir sokağa verilecek.
Yalova Belediye Meclisi Yalova’ya hizmetleri dokunan Yalova Seyahat Kurucusu Yıldıray Güldür’ün adını Dere Mahallesi’nde bir sokağa, Yalova Belediyesi eski başkan yardımcısı Hikmet Yavuz’un adını ise Bağlarbaşı Mahallesindeki oluşturulacak bir sokağa verme kararı aldı.

“Ülkemize ve ilimize çok önemli hizmetleri oldu”
Ülkemiz ve ilimize çok önemli hizmetleri dokunan bu değerli insanların adlarının Yalova’da yaşatılacak olmasından çok büyük bir mutluluk duyduğunu ifade eden Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, “Ülkemiz açısında çok önemli hizmetlere imza atan merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın, tüm Dünyaya Türk’ün gücünü gösteren Naim Süleymanoğlu’nun, Şiirleri ve eserleriyle gönlümüze dokunan Sezai Karakoç’un, ilimize hizmetlerini hiç unutmayacağımız Yıldıray Güldür ve Hikmet Yavuz’un adları ilimizde yaşayacak. Onların adları kuşaktan kuşağa aktarılacak ve ölümsüzleşecek” dedi.

Kaynak : yalovamiz.com

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle

VATANDAŞ

04 Haziran 2022 15:58
adamlar kaçak terminal kaldırılmasın diye belediyeyi bastılar ,Meclisin aldığı karara bakın,2.terminalı olan tek il şehir içinde sehirler arası otobus kalkan tek il sasırdık mı hayır........