Oda Seçimleri Mart Ayına Kadar Tamamlanacak

10 Ocak 2022 08:41
Oda Seçimleri Mart Ayına Kadar Tamamlanacak

Yalova Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği (YESOB) Başkanı Hüseyin Çetin odalarda kongre sürecinin başladığını söyledi. Çetin 2022 yılının Mart ayına kadar 17 odanın da kongresinin tamamlanacağını YESOB seçiminin ise Mayıs ayı içerisinde yapılacağını duyurdu.

Yalova’da görev yapan esnaf odalarını kongre heyecanı sardı. Şu anada kadar sadece Yalova Ağaç İşleri, Mobilyacılar ve Döşemeciler Odası ile Yalova Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın kongreleri tamamlandı. Kongre süreci ve Yalova Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (YESOB) seçimleri hakkında bilgi veren YESOB Başkanı Hüseyin Çetin, “5362 Sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşları Kanunu gereğince 17 meslek odamızın seçimli Olağan Genel Kurul Toplantıları 2022 yılı Ocak, Şubat ve Mart aylarında gerçekleşecektir. Meslek Odalarımız kurulduğu tarihten bu yana esnaf ve sanatkarlarımızın hak ve menfaatlerinin korunması için pek çok mücadelenin içinde olmuştur. Olmaya da devam edecektir. Bu amaçla geçtiğimiz dönem içerisinde üyelerimize hizmet verebilmek, yol göstermek, onlara yardımcı olmak amacıyla yönetim, denetim ve disiplin kurullarında ki arkadaşlarımız ve personelimizle hizmet vermeye çalıştık. Başta kamu kurumu ve kuruluşları yetkilileriyle görüşülerek sorunlarımıza çözüm bulmaya çalıştık. 2020 yılı başlarında koronavirüs tüm dünyada ve ülkemizde küresel tehdit durumuna gelmiştir. Koruyucu bir sürü tedbirler alınmıştır. Esnafımız ekonomik olarak çok zora girmiştir. Bu günlere birlik ve beraberliğimizi hiç bozmadan birbirimize tutunarak geldik. Bundan sonra da birlik beraberlik içerisinde olduğumuz sürece esnafımızın daha iyi şartlara kavuşacağına inanıyoruz” dedi.

YESOB seçimi Mayıs ayında
Oda seçimlerinin tamamlanması sonrasında YESOB’un kongre sürecinin başlayacağını dile getiren YESOB Başkanı Hüseyin Çetin, “Yalova Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak Olağan Genel Kurulumuzu 2022 Mayıs ayı içerisinde gerçekleştireceğiz. Şimdiden seçimlerini yapacak olan odalarımıza başarılar diler yeni yönetim ve denetim kurullarının öncelikle tüm esnaf ve sanatkârlarımıza hayırlı olmasını temenni eder, sağlıklı, huzurlu, bereketli, kazasız, belasız günler dilerim” diye konuştu.

Kaynak : yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle