Nüfus Müdürlüklerinde, “LGS” Mesaisi

03 Haziran 2022 10:45
Nüfus Müdürlüklerinde, “LGS” Mesaisi

4-5 Haziran günü yapılacak olan Liselere Geçiş Sistemi Sınavı dolayısıyla il ve tüm ilçe nüfus müdürlükleri hafta sonu açık kalacak.

Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 05 Haziran 2022 Pazar günü Liselere Geçiş Sistemi (LGS) Sınavı yapılacağı belirtildi. Açıklamada, iki oturum şeklinde yapılacak olan LGS' ye katılacak adaylardan nüfus cüzdanı veya Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartını kaybeden ve yeniden çıkarmak isteyen adaylar için sınava giriş belgesi ile bir adet biyometrik fotoğrafıyla yanında getiren adaylara geçici kimlik belgesi verileceği ifade edildi. Açıklamanın devamında, "Bu hususta hafta sonu yapılacak olan sınavda adayların mağdur olmamaları için il nüfus müdürlüğü ve tüm ilçe nüfus müdürlükleri 04 Haziran Cumartesi günü saat 08.00-17.00 arasında, 5 Haziran Pazar günü için de 07.00-12.00 saatleri arasında açık tutulacak" denildi.

Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı değerli kâğıt bedeli tahsilatının; Vergi Dairesi Müdürlüklerince, anlaşmalı bankalar ve https://ivd.gib.gov.tr internet adresi üzerinden yapılamaması halinde, değerli kâğıt bedeli tahsilatı yapılmadan sınava katılacak adayların Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı başvurusunun alınması sağlanarak Geçici Kimlik Belgesi düzenleneceği belirtildi.

Açıklamada, ilk mesai gününde değerli kâğıt bedelinin yatırılmaması halinde kimlik kartı başvurusu iptal edileceği ifadelerine yer verildi.

Kaynak : yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle