Müftüden Kur'an Kurslarına Ziyaret

02 Temmuz 2022 11:30
Müftüden Kur'an Kurslarına Ziyaret

Yalova İl Müftüsü İlyas Yılmaztürk ilde eğitime başlayan Kuran kurslarını ziyaret ederek eğitimcilerden bilgiler aldı. Burada öğrencilere öğütte bulunan Yılmaztürk, “Kur’an ve onun yolundan ayrılmayın” dedi.

Okulların kapanması ile birlikte yaz kuran kursları da start aldı. Bu kapsamda ildeki Kuran kurslarını ziyaret eden Yalova İl Müftüsü İlyas Yılmaztürk eğitimcilerden yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Çocuklara genç yaşta Kuran eğitimi vermenin önemine değinen Yılmaztürk, “Gençlerimizin ve bayanlarımızın böyle kurslara yoğun ilgi göstermesi bizleri mutlu ediyor. Kurslarımızda hem Kur'anı Kerim eğitimi hem de temel dini bilgiler eğitimi verilmektedir. Kurslara katılan öğrencilere kurslarımızın faydalı olmasını diliyorum. Sizin en hayırlınız Kur’an-ı öğrenen ve öğreteninizdir. Kur’an-ı Kerim bizim hayat kaynağımızdır. Sizler de bu emre uydunuz ve kutsal kitabımız Kuran’ı Kerim’i öğrenme yolunda çalışıyorsunuz. Ne mutlu sizlere, ne mutlu size Kur’an öğretenlere, sizleri tebrik ediyor, bundan sonraki yaşantınızda da Kur’an ve onun yolundan ayrılmamanızı Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

Yalova İl Müftüsü İlyas Yılmaztürk, kursların taleplerini de öğrenerek, bu taleplerin en kısa sürede yerine getirileceğini de ifade etti.

Kaynak : yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle