Mecliste Kamyon Polemiği

02 Haziran 2022 09:24
Mecliste Kamyon Polemiği

Yalova Belediye Meclisi Haziran ayı olağan toplantısında Fen İşleri Müdürlüğü hizmetlerinde kullanılmak üzere alınmak istenen 4 adet damperli kamyonun sıfır mı yoksa ikinci el mi alınacağı konusu polemiğe neden oldu.

Yalova Belediye Meclisi Haziran ayı olağan toplantısı Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk başkanlığında gerçekleştirildi. Mecliste müdürlüklerden gelen bir çok madde komisyonlara sevk edildi. Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülmesi için havalesi istenen 4 adet damperli kamyon alınması talebi ise CHP ve AK Parti grubu ile Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk arasında yer yer espirili polemiklerin yaşanmasına neden oldu. Fen İşleri Müdürlüğü hizmetlerinde kullanılmak üzere 4 adet 8x4 çeker 24 metreküp Damperli Kamyon alınması ile ilgili Fen İşleri Müdürlüğü’nün teklifinde sıfır ya da ikinci el ibaresinin bulunmasını eleştiren CHP Grup Sözcüsü Burçin Tangürek’e cevap veren Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, “Bu maddeyi senin için ayrı ayrı oylatacağım” deyince gülüşmeler yaşandı.

Kamyon alırken kendilerinin de ilk tercihinin sıfır araç almak olduğunu dile getiren Tutuk, “Elbette biz de sıfır araç almak istiyoruz. Ancak şu anda sıfır araç almaya kalktığınızda firmaların birçoğu 5-6 ay sonraya araç teslimi yapabileceklerini söylüyorlar. Kiralayalım deseniz günlük 3 bin TL gibi uçuk rakamlar talep ediliyor. Bu ayda 90 bin TL’yi havaya atmak demek. Yaz ayları birçok çalışmanın yapılması için çok değerli zamanlar. Bunu kaçırma şansımız yok. Asflatlamalar başta olmak üzere birçok altyapı çalışmasını da kış aylarında yapmak pek mümkün değil. O nedenle bu zamanı kaybetmemek adına 2 çaremiz 2. El bir araç almak. Ama sıfır aracı hemen bulabilirsek neden 2. El araç alalım ki” dedi.
AK Parti ve CHP grubundan meclis üyeleri de söz alarak fikirlerini ortaya koyduktan sonra teklif görüşülerek karara bağlanmak üzere Plan ve Bütçe Komisyonuna sevk edildi.

Başkan Rotenburg’a gidecek
Yalova Belediye Meclisi Haziran ayı olağan toplantısında yer alan gündem maddelerinden birisi de Yalova’nın Almanya’da ki Kardeş Şehirlerinden Rotenburg’ta bulunan, Am Nectar Belediyesi’nin davetine katılacak olanların belirlenmesi oldu. Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk’un da katılacağı davette Tutuk’a bu kez meclis üyeleri, değil belediye memurları eşlik edecek. Yalova Belediyesi 5 kişilik heyetle Almanya’ya gidecek.
Meclis komisyonlara havale edilen maddelerin görüşülmesi amacıyla bugün 2. Oturumunu yapacak ve komisyonlardan gelen maddeleri oylayacak.
 

Kaynak : yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle