Yerel Seçimin Ardından

03.04.2019 10:09

Yoğun bir seçim kampanyasının ardından aziz milletimiz 31 Mart’ta sandığa gitti ve iradesini sandığa yansıttı.Bazı illerde YSK’ya itirazlar yoğun şekilde yapıldı partiler tarafından. YSK’dan çıkacak olan sonuçlara göre yerel yönetimlerdeki  başkanlar ve belediye meclisleri ile  il genel meclisi üyeleri mazbatalarını önümüzdeki süreçte almaya ve sonrasında halkın verdiği görevi en iyi şekilde yapmaya başlayacaklar. Öncelikle bu bir seçim yarışıydı, sandıktan çıkan sonucun gereği uygulanacak. Demokrasinin en iyi sonucu halkın kendisini yönetecek olan yerel yöneticileri seçmesi ile adeta bir demokrasi şenliği içinde sonuçlanacağına inanıyorum. Birbirine çok yakın oy  alan adayların itiraz süreçleri sonucu YSK nihai kararı vererek yerel yönetimlerde  seçim süreci tamamlanacak. Göreve gelen herkese başarılar diliyor, en iyi hizmetin ve yatırımın vatandaşımıza götürülmesinde yapılacak olan çalışmalarında el birliği ile çalışılacağına olan inancım sonsuz.

AK Parti Çiftlikköy İl genel meclis üyeliği adaylığım sürecinde desteklerini esirgemeyen başta ilçe seçmenlerimiz olmak üzere,Yalova Milletvekillerimiz Meliha Akyol ve Ahmet Büyükgümüş olmak üzere sayın il başkanımız Muğlim Bağatar’a, il yönetim kurulu üyelerimize, İl başkanlığı döneminde birlikte görev yaptığım Yalova Belediye Başkan adayımız Yusuf Ziya Öztabak’a kadın kolları ve gençlik kollarımızın başkanları ve yönetim kurulu üyelerimize, Çiftlikköy İlçe Başkanımız Ferudun Ünlü ve ilçe yönetim kurulumuza, Çiftlikköy  belediye başkanımız Ali Murat Silpagar’a, kadın ve gençlik kolları başkanımız ve yönetim kurulu üyelerine, Taşköprü Belde başkanımız Adem Sarpkaya ve yönetim kurulu üyelerine,belde kadın kolları ve yönetim kurulu üyelerine, Taşköprü belde belediye başkan adayımız Şaban Ertan ve eşine, velhasılı tüm dava arkadaşlarıma , parti üyelerimize,güzide basınımızın mensuplarına,ilçe halkımıza, STK’lara, seçim kampanyamızı yürüten ekip arkadaşlarımıza,  AK Parti Çiftlikköy İl genel meclis üyesi adayları Hayrullah Sarıhan ve Deniz Kaçan’a , belediye meclis üyesi adaylarımıza, sandık kurullarında görev alan herkese  verdikleri emeklerden, attıkları her adımdan, çıktıkları her merdivenden dolayı en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum. Bebek arabasında çocuğu ile mart soğuğunda birlikte broşür dağıttığımız değerli annelerimize, gönüllülerimize , gençlerimize haklarını helal etmelerini istiyorum. Eşim, ailem , akrabalarım, komşularım için de teşekkürü bir borç biliyorum. Onların destekleri olmasaydı  uzun soluklu siyaset yolunda başarıyı elde edemezdik.

İlçemizdeki hemşehrilerimin  verdikleri her oyun bana yüklediği  sorumluluğun bilincinde olup, ilçemiz için, ilimiz için en iyi hizmet ve yatırımın getirilmesinin devamında gece gündüz demeden çalışacağım. Ayrıca  Mali Müşavir meslektaşlarımın her aşamada yanımda olmaları meslek camiamız için de bana ayrı bir sorumluluk yüklüyor. Akademik odalarımızın şehrimizin geleceğinde ciddi katkıları oldu, gelecekte de olacak. Yalova bizim ortak paydamız. Geleceğimizin teminatı çocuklarımız için, gençlerimiz için daha kalkınmış, daha gelişmiş bir Yalova hedefinde bu can bu bedende oldukça sizler için, tüm beldelerimiz ve köylerimiz için sizlerin il genel meclisinin yetki sahasına giren konularında bana verilen sorumluluğu en iyi şekilde yerine getireceğim. İl genel meclisi üyeliğine seçilen diğer arkadaşlarımla birlikte, bu dönemde geçmiş dönemden gelen birikimin üzerine daha fazlasını, günün yasal çerçevesi içinde değişen vizyonuna uyarlayarak daha fazla çalışıp Yalova’mız için hizmet edeceğiz.  Allah utandırmasın, hayırlı hizmetleri yapmayı nasip etsin inşallah.

Bu arada köşe yazılarıma devam edeceğim. Köşe yazılarım hiçbir zaman tek taraflı olmadı. Özellikle seçim kampanyam sürecinde köşe yazarlığı kimliğim ile her kesimden olumlu yaklaşım gördüm. Yazılarım zaten sizin sesiniz, sizin nefesiniz idi. Bundan sonra da artan sorumluluğumun gereği aksatmadan fikir planında da birlikte olacağız. Sizlerin her aşamada katkı ve görüşlerinize açığım. Ortak akıl ile Çiftlikköy ilçemizin ve Yalova ilimizin daha iyi bir noktaya ulaşmasında birlikte geleceği inşa edeceğiz.

Başka bir yazımda buluşana kadar kalın sağlıcakla.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle