Lider Çocuk Tarım Kampı Sona Erdi

30 Mayıs 2022 09:18
Lider Çocuk Tarım Kampı Sona Erdi

Yalova Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen, "Lider Çocuk Tarım Kampı''nın kapanış programı Paşakent Mahallesi Kardelen İlkokulundan gerçekleştirildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından uygulanan "Lider Çocuk Tarım Kampı'' faaliyetleri kapsamında Yalova Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından 23-25 Mayıs tarihleri arasında üç gün boyunca kampa alınarak değişik etkinlikler gerçekleştirilen Kardelen İlkokulundan 36 öğrenciye Katılım Belgeleri ve hediyeleri törenle verildi.

Paşakent Kardelen İlkokulu konferans salonunda yapılan törene Yalova Valisi Muammer Erol, Vali Yardısı Mehmet Bahattin Atçı, Yalova Tarım ve Orman İl Müdürü Suat Parıldar, Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mehmet Bahçekapılı, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Jandarma Komutanı Mustafa Bakçepınar, İl Genel Sekreteri Ümit Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Sıddık Badıllı, Yalova Bölge Liman Başkanı Hakan Pekşen, İl Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdür V. Murat Alaçatlı, Eğitim Bir-Sen Yalova Şube Başkanı Ahmet Kotcioğlu ile İlçe ve Şube Müdürlerimiz, Okul İdarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Belge töreninden önce öğrencilerle üç gün boyunca kampta gerçekleştirilen etkinliklerin yer aldığı sinevizyon gösterisi yapıldı, öğrencilerin hazırladığı şiirler okundu, halk oyunları gösterisi gerçekleştirildi.

Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürümüz Hayrullah Kaya programda yaptığı konuşmada kendilerine doğa bilinci ve çevre farkındalığını kazandırmak, tarımla buluşmalarını sağlamak, tarladan sofraya gıda üretim teknolojileri ve gıda güvenilirliği ve bu yılın teması "Uluslararası Geleneksel Balıkçılık ve Su Ürünleri Yetiştiriciliği" olan kampta öğrencilere Su Ürünleri ve Av Araçları ile Balıkların Tanıtılması ve Tazelik Kriterleri konularında bilgiler vererek birlikte çok güzel zaman geçirdiklerini ifade etti .

Okul Müdürü Ümit Güzel de yaptığı konuşmada öğrencilerin kamp süresince oldukça eğlendiklerini, Denizlerle ve Balıklarla ilgili birçok bilgiyi öğrendiklerini ifade ederek bu kampın gerçekleşmesinde emeği olan herkese teşekkürlerini ifade etti.

Konuşmaların ardından kampa destek sağlayan kurum ve kuruluşlara teşekkür belgeleri ile kampa katılan öğrencilere de katılım belgeleri ve hediyeleri verildi.

Kaynak : yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle