Kadın Kooperatifleri Masaya Yatırıldı

24 Ocak 2022 08:48
Kadın Kooperatifleri Masaya Yatırıldı

Yalova’da kadın kooperatiflerinin güçlendirilmesi amacı ile bir süre önce bir protokol imzalanmıştı.

“Kadın Kooperatiflerinin Güçlendirilmesi İşbirliği Protokolü” kapmasında bir araya gelen Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Arif Laçin, Tarım ve Orman İl Müdürü Suat Parıldar ile Ticaret İl Müdürü Alparslan Tunalı 2021 yılı değerlendirme ve 2022 yılı için eylem planı oluşturmak üzere Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Toplantı Salonunda istişarede bulundular.

Yalova’da kadın kooperatiflerinin güçlendirilmesi amacı ile bir süre önce bir protokol imzalanmıştı. Bu kapsamda Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ve Ticaret İl Müdürlüğü gerek kendi sorumluluk alanlarında ve gerekse ortaklaşa çalışmalara imza attılar. “Kadın Kooperatiflerinin Güçlendirilmesi İşbirliği Protokolü” kapmasında bir araya gelen Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Arif Laçin, Tarım ve Orman İl Müdürü Suat Parıldar ile Ticaret İl Müdürü Alparslan Tunalı 2021 yılında yapılan çalışmaları değerlendirdiler. Öte yandan 2022 yılında gerçekleştirilecek çalışmalar da masaya yatırıldı.

Müdürler yaptıkları açıklamada ise, “Kadın Kooperatiflerinin Güçlendirilmesi İşbirliği Protokolü kapmasında kadın kooperatiflerinin güçlendirilmesi, sürdürülebilirliklerinin sağlanması, kurumsal kapasitelerinin geliştirilmesi ve görünürlüklerinin arttırılması, yaygınlaştırılması ile kadınların kooperatifler yoluyla ekonomik ve sosyal hayata etkin katılımı hedefleri yer almaktadır. Kooperatifçilik sadece kadın kooperatifleri alanında değil Türkiye’de bir üretim modeli olarak, pazarlama modeli olarak çok daha atılım yapacak, çok daha örnek bir modele dönüşecek. Dolayısıyla kooperatifçiliği sadece bir kadın destekleme modeli olarak ya da kadınlara bir destek modeli olarak görmüyoruz, ülkemizin belki önümüzdeki süreçte ekonomisine katkıda bulunmak açısından da önemli bir çalışma olarak görüyoruz” dediler.

Kaynak : yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle