"Hezarfen Bursa-Yalova" Projesi Hayata Geçiriliyor

13 Mayıs 2022 09:05
"Hezarfen Bursa-Yalova" Projesi Hayata Geçiriliyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın himayesinde, Türk Patent ve Marka Kurumu, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ile Yalova Ticaret ve Sanayi Odası iş birliğiyle KOBİ'lerin inovasyon kapasitesini artırmak için "Hezarfen Bursa-Yalova" projesi başlatıldı.

KOBİ'lerin inovasyon kapasitesini artırmak adına önemli bir proje hayata geçiriliyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın desteği ile yürütülecek olan "Hezarfen Bursa-Yalova" projesi YTSO ve BTSO işbirliği ile sürdürülecek. Proje hakkında bilgi veren YTSO Başkanı Tahsin Becan,

Türk Patent ve Marka Kurumu Başkan Vekili Cemil Başpınar, Hezarfen Projesi'nin de bu kapsamda uyguladıkları projelerden biri olduğunu dile getirdi. Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tahsin Becan da yüzölçümü bakımından küçük olan Yalova'nın ülke ihracatına büyük katkı sağladığına dikkati çekerek, böyle bir projenin paydaşı olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. BTSO Meclis Başkan Yardımcısı Metin Şenyurt ise Bursa'nın fikri ve sınai mülkiyet konusunda Türkiye'nin öncü kentleri arasında yer aldığını söyledi.

Konuşmaların ardından Türk Patent ve Marka Kurumu Başkan Vekili Cemil Başpınar, BTSO Meclis Başkan Yardımcısı Metin Şenyurt ile Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tahsin Becan, protokole imza atarak projeyi başlattı. Programda ayrıca Bursa ve Yalova'da en çok sınai mülkiyet, patent, faydalı model, marka ve tasarım başvurusu yapan firma yetkililerine plaket verildi.

Kaynak : yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle