“Güneşin Kadınları Projesi” Yalova’da da Hayata Geçiyor

18 Eylül 2021 11:23
“Güneşin Kadınları Projesi” Yalova’da da Hayata Geçiyor

İYİ Partinin, kadının başta ekonomi olmak üzere hayatın her alanında güçlenmesi için, 81 ilde başlattığı Güneşin Kadınları Kadın Kooperatifi Projesi Yalova’da da hayata geçiyor.

İYİ Parti Kadın Politikaları Başkanlığınca, kadın emeğinin değerlendirilmesi ve kadının istihdama katılımının artırılması amacıyla başlatılan Kadın Kooperatifleri kurulması çalışmaları tüm Türkiye’de devam ediyor. Bu çerçevede Yalova’da da Güneşin Kadınları Kadın Kooperatifi kurulması için Yalova İYİ Parti Kadın Politikalarından sorumlu başkan yardımcısı Elif Akyol Tosun çalışmalara başladı.

Elif Akyol Tosun yaptığı açıklamada, “Proje ile Yalovalı kadınların ürettiği ürünleri tüm Türkiye’de pazarlama imkanı bulacağız. Yalova’da üretilmeyen ürünleri de diğer illerden getirip burada pazarlama imkanı yaratacağız. Bunları aynı zamanda dijital ortamda yapacağız. Bu kapsamda başta tüm köylerimiz olmak üzere Yalovalı kadınlarla temasa geçiyoruz. İlk tespitimiz, kadınlarımızın ürünlerini haftada 1 gün pazar yerinde satış imkanının yeterli olmadığıdır. Bunun için kadınlarımızın ürünlerini sergileyebilmeleri için mağaza şeklinde görünür bir bölgede tahsis edilmesi gereklidir. Ürünlerin üretim yerleri belirlenecek ve bu yerlerde üretilip, uygun saklama koşullarında saklanacaktır. Ürün kalitesi denetlenecektir. Kadınlarımızın başta ekonomi olmak üzere hayatın içinde olmadığı bir Aydınlık Türkiye düşünülemez. Güneşin Kadınları Kooperatifi projesini tüm bunları gerçekleştirmek için önemli bir adım olarak görüyoruz. Güçlü Kadın Güçlü Türkiye demektir” dedi.

Kaynak : yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle