Emitt’e, “Yalova” Damga Vuracak

11 Ocak 2022 08:25
Emitt’e, “Yalova” Damga Vuracak

Yalova, Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT)’na devasa Yürüyen Köşk standı, Termal Kaplıcaları, Hersek Lagünü ve yaylaları ile damgasını vuracak.

Dünya’nın en büyük dört turizm fuarı arasında yer alan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı 09-12 Şubat 2022 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açacak. Bu anlamda Yalova’da fuarda yerini alacak. Fuara hazırlık çalışmaları Yalova Turizm Birliği (YATUB) bünyesinde sürdürülüyor. Bu yıl EMITT’e damgasını vurmak isteyen Yalova, fuarda Yürüyen Köşk temalı bir stantla yerini alacak. Fuarda Altınova’mızın Hersek Lagünüden, Termal’imizin kaplıcalarına, Armutlu ve Çınarcık ilçelerimizin kumu, güneşi yaylalarına kadar tüm ilçeler özellikleri ile tanıtılacak. Bu yıl diğer yıllara oranla çok daha kapsamlı ve görsel anlamda da güçlü bir şekilde fuarda yer alacaklarını ifade eden YATUB ve Termal Belediye Başkanı H. Sinan Acar, “YATUB bünyesindeki tüm belediyelerle birlikte ortak aldığımız bir karar neticesinde bu yıl EMITT’te ilimizi her yönüyle güçlü bir şekilde tanıtmak için düğmeye bastık. Profesyonel bir anlamda stant hazırlandı. Bu yıl Atatürk’ün Yalova’da ki en önemli mirası kabul edilen Yürüyen Köşk’ü ön plana çıkartan bir stantla fuarda yer alacağız. Stantta Altınova’dan Armutlu’ya kadar her ilçemiz kendi özellikleri ile detaylı bir şekilde tanıtılacak. Amacımız Yalova’mızın tanıtımını en iyi şekilde yapmak” dedi.

Yürüyen Köşk göz kamaştıracak
Bu yıl fuarda konsept olarak belirlenen Yürüyen Köşk görenleri şaşkına çevirecek. Gerçeği ile aynı detayları bire bir yansıtacak ancak fuar ebatlarına uygun olarak inşa edilecek stantta, Atatürk ve Yalova vurgusu da yapılmış olacak. Standın tam ortasında yer alacak devasa Yürüyen Köşk maketinin çevresinde ise ilçelerin stantları bulunacak. Her stantta ise belediyelerin yetkilileri ziyaretçilere Yalova ve ilçeler hakkında detaylı bilgiler aktaracak.

EMITT hakkında
Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT, dünyanın en büyük beş turizm fuarından biri. Etkinlik her yıl 40.000’in üzerinde sektör profesyonelini ve dünyanın dört bir yanındaki tatil yerlerinin ve seyahat şirketlerinin sunduğu yeni ve heyecan verici seyahat fırsatlarından faydalanmak isteyen turisti ağırlıyor.

Bulunduğu bölgede lider olan ve dünyanın en büyük dört turizm fuarı arasında yer alan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT, son 24 yıldır sektöre yeni iş ve iş birliği olanakları sunan bir turizm zirvesi konumunda yer alıyor. Fuar, her yıl bölgedeki katılımcı ve ziyaretçi sayısını arttırarak sektörün büyümesine katkıda bulunuyor. Hyve Group, TUROFED ve TTYD iş birliğiyle düzenlenen EMITT, kapılarını ziyaretçilerine 2022 yılında 25. kez açacak. Fuar, Kültür ve Turizm Bakanlığı, TOBB, Türk Hava Yolları ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından destekleniyor.

Kaynak : yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle