Dev Projeye 5 Milyon TL Hibe

14 Ekim 2021 11:07
Dev Projeye 5 Milyon TL Hibe

Yalova Makine OSB tarafından yapılacak olan 11 milyon TL tutarındaki Meslek Eğitim Merkezi ve Sürekli Eğitim Merkezi Projesi MARKA tarafından Güdümlü Projeler bölümünden destek kapsamına alındı.

MARKA’nın Yalova’da ki olağan toplantısında Yalova Makine OSB’ye 5 milyon TL tutarındaki hibeye onay çıktı.

Yalova Makine OSB tarafından hayata geçirilecek olan Meslek Eğitim Merkezi ve Sürekli Eğitim Merkezi Projesi ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı Yalova’da gerçekleştirildi. Toplantıda Yalova Makine OSB’nin projesi de gündeme geldi. Yapılan değerlendirmede projenin desteklenmesi kararı alındı. 11 Milyon TL değerindeki projeye MARKA tarafından Güdümlü Projeler kapsamında 5 milyon TL hibe desteği kararı alındı.

Bu destek sonrasında Yalova Makine OSB Yönetim Kurulu Başkanı Direnç Özdemir resmi Twitter hesabı üzerinden bir paylaşım yaparak emeği geçen herkese teşekkür etti. Özdemir paylaşımında, “Meslek Eğitim Merkezi ve Sürekli Eğitim Merkezi projemiz MARKA desteğiyle hayat buluyor. Talebimiz onaylandı. Yeni Nesil OSB kültürünün de tıpkı Aronya gibi coğrafi işaretini Yalova’mıza kazandıracağız el birliğiyle. Nitelikli istihdam projemiz seneye hayat bulmuş olacak. Projemize yoğun destek veren başta Yalova Valisi Muammer Erol’a, MARKA Genel Sekreteri Mustafa Çöpoğlu’na ve değerli ekibine,  İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel’e, Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk’a, YTSO Başkanı Tahsin Becan’a, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’a ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum” dedi.

 

Kaynak : yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle