Çolak Resmi Başvurusunu Yaptı

24 Mart 2023 08:04
Çolak Resmi Başvurusunu Yaptı

İYİ Parti’den milletvekili aday adaylığını açıklayan eğitimci Oktay Çolak, resmi başvuru dilekçesini Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirdiği ve yoğun bir katılıma sahne olan programla  İYİ parti Yalova İl Başkanı Osman Kendir’e teslim etti.

İYİ Parti’de aday adaylık süreci devam ederken kısa bir süre önce AK Parti’den ayrılarak İYİ Parti saflarına katılan eğitimci Oktay Çolak da Yalova Milletvekili aday adaylığını açıkladı. Bu çerçevede Halk Eğitim Merkezi’nde bir program düzenlendi. Çolak’ı programda sevenleri de yalnız bırakmayarak Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nu hınca hınç doldurdular. Burada ilk konuşmayı İYİ Parti Yalova İl Başkanı Osman Kendir yaptı. Çok az kişi ile başlayan cesurlar hareketinin bugün salonlara sığmadığına dikkat çeken Kendir, “İYİ Parti 7 yıl önce bir itirazdan doğdu. Kurulduğumuzda birdik, on olduk, bin olduk, milyon olduk. Bugün burada görüyorum ki salonlara da sığmıyoruz artık. Sandıklara da sığmayacağız. Bunu herkes 14 Mayıs’ta görecek. Ülkeyi ve Yalova’yı yönetecek kadroları oluşturuyoruz. Bu anlamda da Genel Başkanımızın vizyonu ile hareket ediyoruz.” dedi. 

Kendir’in ardından sahneye gelen İYİ Parti Yalova Milletvekili aday adayı Oktay Çolak ise Yalova’nın sahip olduğu potansiyellerden ve milletvekili olduklarında bu potansiyelleri nasıl değerlendireceklerinden de bahsetti. Tarımın Yalova’nın geleceği ve ülkenin geleceği olduğunu ifade eden Çolak, “Yalova’mız iklimi, konumu, doğal güzellikleri, güvenli ve huzurlu bir kent oluşu, insanlar arası olumlu ilişkileri yaşanabilir bir kent olmalıdır. Ulaşılabilirliği, jeopolitik konumu ve sanayi bölgelerine yakınlığı ile bu fırsatlara sahip olmasına rağmen bu olanaklardan yeterince faydalanamıyor. Yalova’mızın turizme uygun bir coğrafi konumu vardır. Önemli bir ulaşım noktasıdır. Ayrıca doğal güzellikleri ve Termal kaplıcaları ile dikkat çekmektedir. Ancak bu potansiyeli de yeterince değerlendiremiyoruz. Yalova bazı sorunlarla boğuşmaktadır. Bu sorunlar da turizmin gelişmesini engellemektedir. Ayrıca Yalova’da 30 bin hektarlık tarım alanı bulunmaktadır. Meyve, sebze ve süs bitkisi üretiminde önemli bir paya sahiptir. Ancak Yalova’mızın tarım sektöründe de pek çok sorunu vardır. Yalova’nın tarım sektörü büyük bir potansiyele sahiptir. Ancak bu potansiyeli değerlendirmek için hepimize görev düşüyor. Sorunları farklı çözüm yolları üreterek çözmeliyiz. Tarım bizim geleceğimizdir.” dedi.

Yalova ve ülkenin geleceği için ortak paydada buluşacaklarını ve hep birlikte bu sorunlara çözümler üreteceklerini dile getiren Çolak, “Bilimi, teknolojiyi, ortak aklı, siyaseti ve bürokrasiyi ortak paydada buluşturacağız. Yalova’mız ve geleceğimiz için çözümler üreteceğiz. Yalova’mızı daha güçlü, daha saygın ve daha mutlu bir şehir haline getirmek için gece gündüz demeden çalışacağız. Her zaman önceliğimiz vatanım, milletim ve bayrağım olmuştur. Yalova için derdimiz ortak, paydamız ortak. Çünkü tek bir Yalova’mız var. İYİ Parti Yalova milletvekili aday adayı olmaktan onur ve gurur duyuyorum.  Desteklerini bekliyorum. Hep beraber İYİ olacağız. Hep beraber çalışacağız. Birlikte başaracağız. Çünkü yaşadığımız şehre borcumuz var. Birlikte kazanacağız. Tarih yazacağız” şeklinde konuştu.
Konuşmanın ardından İYİ Parti Yalova İl Başkanı Osman Kendir’e resmi milletvekilliği aday adaylığı dilekçesini sunan Oktay Çolak da İYİ Parti Milletvekili aday adayları kervanına katıldı. Çolağı sevenlerinin yanısıra İYİ Parti Yalova İl Teşkilatının Yönetim Kurulu üyeleri, DEVA Partisi Milletvekili aday adayı Mehmet Demirhan, TEMAD Yalova Şubesi Başkanı Erdoğan Yıldız ve yüzlerce partili de yalnız bırakmadı.

Kaynak : yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle