Çınarcık’ta Sokak Lambaları Çiçek Açtı

31 Mayıs 2023 12:10
Çınarcık’ta Sokak Lambaları Çiçek Açtı

Yaz sezonu hazırlıklarını hız kesemeden sürdüren Çınarcık Belediyesi, sahil bandında bulunan sokak lambalarını çiçeklendirerek ilçeye renk kattı.

Çınarcık Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Peyzaj Park ve Bahçeler Birimi ekipleri, ilçenin güzelleşmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler, Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan sokak lambalarına mevsimlik saksı çiçekleri asarak yeni görünümlerine kavuşturdu. Vali Akı Caddesi sahil bandında bulunan tüm sokak lambaları da çalışmalardan nasibini aldı.

Sokak lambalarının yanı sıra sokak kaldırımları ile ana yol kenarları da sarı ve beyaz renge boyanıyor. Kışın yağmurdan yazın ise sıcaklardan etkilenip boyaları kalkan ve silinen cadde ve sokaklardaki bordür taşları boyanarak yenileniyor. Sarı ve beyaz renkte boyanan orta refüj ve kaldırım bordürleri araç sürücüleri için uyarıcı olurken, cadde ve sokakların görünümüne canlılık getirmesinin yanında, temiz bir görüntü oluşturuyor.

Çınarcık Belediyesi’nin çalışmalarından duydukları memnuniyeti ifade eden vatandaşlar ise belediyeye ve Belediye Başkanı Numan Soyer’e teşekkür ettiler. Çınarcık’ın daha güzel ve yaşanabilir bir ilçe olduğunu söyleyen vatandaşlar, “Belediyemizin yaptığı çalışmalar çok güzel. Sokak lambalarının çiçeklenmesi ilçemize renk katmış. Kaldırım ve refüjlerin boyanması da çok hoş olmuş. Belediyemiz ilçemizi güzelleştirmek için elinden geleni yapıyor. Belediye Başkanımız Numan Soyer’e ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dediler.

Kaynak : yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle