Çınarcık’ta Kanalizasyon Altyapısı Genişletiliyor

02 Aralık 2022 08:30
Çınarcık’ta Kanalizasyon Altyapısı Genişletiliyor

Çınarcık Belediyesi ilçedeki cadde ve sokaklarda kanalizasyon altyapısının güçlendirilmesi amacıyla ilave hatların döşenmesi çalışmaları gerçekleştiriyor.

Nüfusu artan ve yeni yaşam alanlarının oluştuğu Çınarcık ilçesinde altyapıya olan talep de buna paralel olarak artış göstermeyi sürdürüyor. Bu çerçevede belediye de ilçedeki kanalizasyon haklarını geliştirerek, mevcut hatları yaygınlaştırıyor. Yeni oluşan yaşam alanlarından gelen taleplere bağlı olarak yürütülen çalışmalar Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından sürdürülüyor. Hasanbaba Mahallesi, Atmaca Sokak’ta sürdürülen kanalizasyon altyapı genişletme çalışmaları hakkında bilgiler veren Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer, “İlçemizde nüfus da imarlaşma da artıyor. Bu yeni yaşam alanlarının oluşması mevcut yaşam alanlarının ise genişlemesi demek. Elbette bu durum altyapıya olan ihtiyacı da beraberinde arttırıyor. Belediye olarak gelen talepleri de dikkate alarak bu alanlardaki altyapıyı genişletiyor ve yeni kanalizasyon hatları ekliyoruz. Amacımız halkımızın ihtiyaçlarına cevap vermek ve olumsuzlukların önüne geçmek” dedi.
Yeni oluşan imar alanlarında ikamet eden vatandaşlar da belediye tarafından gerçekleştirilen altyapı genişletme çalışmaları sayesinde ihtiyaçlarının kısa sürede karşılandığını ifade ederek Belediye Başkanı Numan Soyer’e teşekkür ettiler. 

 

Kaynak : yalovamiz.com

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Ümit

02 Aralık 2022 22:12
Taşliman mahallesinde ikamet ediyorum, genişletme çalışmaları gayet güzel yüksek yerlerde sorun yok. Düşük seviyelerde sorun var özellikle pazar sokağında giderler kaldırmıyor Sokak ve bina içlerindeki logarlardan giriş kattaki dairelerin içlerine kadar giderlerden taşıyor kokudan oturmak mümkün değil. Kısaca sorun aşağıda tambir mikrop ile yaşıyoruz nezaman çözülecek?

Nurten

02 Aralık 2022 17:46
Taslimana doğru denize dolgu yapılan yerler 3 yıldır yapılmıyor.Orayı araba park yeri için mi doldurdular yoksa yeşil alan için mi?Yapmak bu kadar zor olmamalı.Eger zorsa deniz doldurulmamalı.Bilmem seçim yaklaşıyor.Vatandaş bunu düşünür.