Çiftlikköy’ün Köylerine Doğalgaz Müjdesi

25 Mart 2023 11:08
Çiftlikköy’ün Köylerine Doğalgaz Müjdesi

Yalova'nın Çiftlikköy ilçesinde köylere doğalgaz ulaştırılması çalışmaları hız kazandı. İl Özel İdaresi ve Armagaz şirketi arasında yapılan protokol kapsamında 9 köyden 5'inde doğalgaz kullanımına başlandı. 3 köyde ise altyapı çalışmaları devam ediyor.

Çiftlikköy’e bağlı köylerde doğalgaz sevinci yaşanıyor. Köyler yapılan çalışmalarla bir bir doğalgaza kavuşuyorlar.  Bu çerçevede Dereköy'de de doğalgaz altyapısı için kazı çalışmaları başladı. Kısa süre içerisinde bitirilmesi hedeflenen çalışmalar köy halkını da heyecanlandırdı. Vatandaşlar yıllardır hayalini kurdukları doğalgaza kavuşacak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ettiler.  Doğalgazın hem daha ekonomik hem de daha temiz bir enerji kaynağı olduğunu belirten vatandaşlar, çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür ettiler.

İl Genel Meclisi Başkan Vekili İdris Durmuş da yaptığı açıklamada, köylere doğalgaz götürme çalışmalarının hızla devam ettiğini söyledi. Durmuş, "İlyasköy, Çukurköy ve Dereköy'de de altyapı çalışmalarımız tamamlanmak üzere. Kısa süre içerisinde bu köylerimizde de doğalgaz kullanımına başlayacağız. Köylülerimizin yaşam kalitesini artırmak için çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

Kaynak : yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle