Camiler Ve Din Görevlileri Haftası’nı Kutladılar

11 Ekim 2021 10:32
Camiler Ve Din Görevlileri Haftası’nı Kutladılar

Yalova Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesinde koruma altında tutulan çocuklar Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla Yalova Müftüsü Cevdet Cemal Çıkrık’ı ziyaret ederek çiçek sundular.

Yalova Müftüsü Cevdet Cemal Çıkrık, Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeni ile Müftülüğe gelen çocukları makamında ağırladı. Din görevlilerinin önemli bir görevi ifa ettiklerini hatırlatan Yalova Müftüsü Cevdet Cemal Çıkrık, “Camiler mihrabıyla ibadeti, minber ve kürsüsüyle okulu temsil eden mekteplerdir. Camilerde dini görevleri icra için bulunan din görevlileri günün her saatinde halkla bir arada olup, iletişim kuran ve onları iyi ve güzele yönlendiren, toplumsal dayanışmaya, milli birlik ve beraberliğin sağlanmasına katkıları büyük olan insanlardır. Bu yönüyle din görevlileri birleştirici, bütünleştirici ve barıştırıcı yönüyle de öne çıkmaktadır” dedi.

Çocukların sunduğu çiçeği kabul eden ve ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Çıkrık çocuklara teşekkür etti. Yalova Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesinde koruma altında tutulan çocuklar daha sonra Yalova Müftü Yardımcısı Ayşe Betül Balıkçıyı da makamında ziyaret ettiler. Balıkçı çocuklarla uzun uzun sohbet edip sorularını da yanıtladı.

Kaynak : yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle