“Binanın Kaderi Bu Ay Sonu Netleşecek”

12 Mayıs 2022 14:25
“Binanın Kaderi Bu Ay Sonu Netleşecek”

Yalova Belediye Meclisi Mayıs ayı olağan toplantısında konuşan Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Şahin bu ay sonunda belediyedeki tüm birimlerin Karizma İş Merkezi’ne aktarılmış olacağını ve ardından mevcut binada güçlendirmemi yoksa yıkım işlemimi gerçekleştirileceğinin netleşeceğini söyledi.

Yalova Belediye Meclisi Mayıs ayı olağan toplantısı Yalova Belediye Başkan vekili Nusret Karaalioğlu başkanlığında gerçekleştirildi. Meclise sunulan ek gündem taleplerinin okunup gündeme alınması onaylandı. Meclis gündeminde yer alan Süleymarıbey Mahallesi, 1132 ada, 1 parsele ilişkin hazırlanan ilave imar planını ile Kazım Karabekir Mahallesi'nde su deposu kurulmasına ilişkin konunun görüşülmesi ile ilgili İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün teklifi görüşülerek konuların İmar Komisyonuna sevki oy birliği ile kabul edildi. Plan ve Proje Müdürlüğü Görev ve Çalışma Yönetmeliğinin onaylanmasına ilişkin konunun görüşülmesi ile ilgili Plan ve Proje Müdürlüğü’nün teklifini de görüşen meclis üyeleri bu konuyu da ilgili komisyona sevk ettiler.

“Hukuki sorunlardan dolayı gecikti”
Bu esnada CHP’li meclis üyelerinin mevcut belediye binasının akıbetini sormaları üzerine Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Şahin söz alarak meclis üyelerini aydınlattı. Gecikmenin Karizma İş Merkezi’nde yaşanan hukuki sorundan kaynaklandığını dile getiren Şahin, “Bildiğiniz üzere belediyedeki bazı birimler Karizma İş Merkezi’ne taşındı. Tüm birimleri taşıyamadık. Bu da Karizma İş Merkezi’nde yaşanan hukuki sorunlardan kaynaklandı. Sorunları çözdük. Ay sonuna kadar tüm birimleri Karizma İş Merkezi’ne taşımış olacağız. Mevcut binanın kaderi ise tüm taşınma işlemleri tamamlandıktan sonra netleşecek. Öncelikle güçlendirme yapmayı hedefliyoruz. Ancak güçlendirme maliyetleri çok yüksek çıkarsa, binayı yıkma kararı alırız. Binanın kaderi ay sonunda tüm birimler taşındıktan sonra netleşecek” dedi.
Yalova Belediye Başkan Vekili Nusret Karaalioğlu meclise ara verdi. Meclis Mayıs ayı olağan toplantısına bugün saat 15.00’de yapacağı 2. Oturumla devam edecek.

Kaynak : yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle