“Benim Eşsiz Doğam" Sergisi Açıldı

10 Ocak 2022 08:35
“Benim Eşsiz Doğam" Sergisi Açıldı

Çocuklara ve velilerine doğa sevgisini aşılamayı amaçlayan, “Benim Eşsiz Doğam “ projesi kapsamında çekilen doğa fotoğrafları düzenlenen sergide Çiftlikköylülerle buluştu.

GSD İlk ve Ortaokulunun İlkokul 3/C sınıf Öğretmeni Feyza Akyüz Yılmaz koordinatörlüğünde yürütülen “Benim Eşsiz Doğam “ projesi GSD ilkokulu sergi salonunda açıldı. Açılışa Çiftlikköy Kaymakamı Ömer Bilgin, Yalova Gençlik Hizmetleri Şube Müdürü Gencer İlhan, Çiftlikköy İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Mehmet Şahinal, Yalova Gençlik Hizmetleri Müdürü Celal Kahveci, Çiftlikköy İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Recai Eğerci ile Kurum ve Okul Müdürleri katıldı.

Proje kapsamında öğrenciler tarafından çekilen doğa fotoğrafları sergilendi. Sergide yapılan oylama sonucu en beğenilen fotoğrafları çeken öğrencilere ödüller verildi.  Oylamada Ali Alp Aydın'a ait fotoğraf 1. Batın Yılmaz'a ait fotoğraf 2. Ve  ve Aleyna Akakoç tarafından çekilen fotoğraf ise 3. oldu. Ela Erdoğdu, Reyyan Hira Turgut ve Rümeysa Altılar’a ait fotoğraflara ise Mansiyon verildi.  

“Benim Eşsiz Doğam” adlı Proje; 2023 Eğitim vizyonu ışığında bireye kendini tanıması için olanaklar sağlama, erken yaşta çocuklarda çevre bilinci oluşturma, öğrencileri doğa sporlarına yönlendirme, çocukların gönüllülük faaliyetleriyle velilerin gurur duymasını ve çocuklarını bu tip faaliyetlere yönlendirmeye hevesli olmalarını sağlama, öğrencileri farklı sanatsal yaklaşımlara teşvik etme, sürdürülebilir çevre konularında farkındalığı artırma ve çocukların doğa yok olmadan doğanın değerini anlama amaçlarını taşıyor.

Kaynak : yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle