“Beni Tezgaha Getirdiler”

16 Eylül 2023 11:14
“Beni Tezgaha Getirdiler”

Yalova Belediye Başkanlığı görevinden CHP Genel Başkanı kemal Kılıçdaroğlu’nun onayı ile istifa ettiğini ilk kez açıklayan Vefa Salman zehir zemberek açıklamalarda bulundu. Salman, “Beni tezgaha getirdiler” dedi.

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ve parti yönetimini eleştirdi. Salman, milletvekili adaylığı için Kılıçdaroğlu’nun onayını aldığını ancak listeye giremediğini söyledi. Salman, listeye giren bazı isimlerin partiyle ilgisi olmadığını ve FETÖ’ye yardım etmekten ceza almış bir kişinin de milletvekili yapıldığını iddia etti.

Salman, 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi eşi Dilek Salman ve Bursalı avukatı Deniz Baykal ile birlikte Kılıçdaroğlu’nun makamında görüştüğünü ve onayı olması halinde belediye başkanlığından istifa edip, milletvekili adaylığına başvuracağını belirtti. Kılıçdaroğlu’nun onay verdiğini, genel başkan yardımcıları Engin Altay ve Engin Özkoç’un da olumlu görüş bildirdiğini anlatan Salman, “Hatta Ali Mahir Başarır bana, Ankara’da ev tutana kadar bende kalırsın” dedi.

Ancak bu süreç içinde bir milletvekilinin kendisine, “Kocaeli (Gebze) Yalova ve Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlarını milletvekili yapacaklar. Kılıçdaroğlu’na güvenme, bu işte bir tezgah var” şeklinde uyardığını söyledi. Salman, “Beni uyaran milletvekilinin dediği aynen çıktı. Benim yerime listeye koydukları Yalova Milletvekili Tahsin Becan, 20 yıldır CHP’nin kapısından içeri girmemiş biri. Ayrıca, FETÖ’nün bankası Bank Asya’ya Yalova Ticaret ve Sanayi Odası’nın parasını aktardığı için, terör örgütüne yardım etmekten 9 ay 10 gün hapis cezası almış bir kişidir. Seçimden önce genel başkan yardımcısı Muharrem Erkek’e bu bilgi iletilmesine rağmen, Becan partimizden milletvekili oldu. CHP’de partiyle ilgisi olmayan paralı isimler, bu dönem milletvekili oldu. Mesela Giresun’da da CHP’nin kapısından girmemiş Gezmiş Holding Yönetim Kurulu Başkanı’nın karısı Elvan Işık Gezmiş’i de milletvekili yaptılar” dedi.
Hisarcıklıoğlu’nu işaret etti

Salman, birçok ismin partiyle ilgisi olmamasına rağmen zengin olduğu için milletvekili yapılmasında TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun payının olduğunu da iddia etti. Salman, kurultay sürecine de değinerek, kurultayın 4 Kasım’da yapılacağını ileri sürdü. Kılıçdaroğlu’nun partinin başında olması halinde 240 belediyenin yarısını kaybedeceklerini ve CHP üyelerinin üçte birinin sandığa gitmeyeceğini ileri süren Salman, “Kılıçdaroğlu olduğu sürece Z kuşağının tamamının oyunu kaybederiz” diye konuştu.

Salman, “Millet yirmi yıldır AKP’den bıktı artık değişim bekliyor ama CHP’nin statükosundan da bıktı. Bu değişim beklentisi CHP içinde geçerli. Milletin isteği bu yönde.” şeklinde konuştu.
“PM Üyeliği düşünüyorum”

Salman son olarak İnegöl’de Ekrem İmamoğlu mitinginde görüştüğü CHP Büyükşehir Adayı Mustafa Bozbey’in kendisine, seçilmesi halinde Bursa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği teklifinde bulunduğunu ancak Parti Meclisi üyeliği düşündüğünü ifade etti.

Kaynak : yalovamiz.com

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Suat

17 Eylül 2023 23:11
Herseyi dusunuyorsunda meslegin hayvan doktorluguna donmeyi dusunmuyorsun, ne hastalikmis bu siyaset yaaa. Ya sen kendi isine kasapliga yada veterinerlige geri donsene.

Sinan

16 Eylül 2023 23:39
Hani kurnazdin hani akilliydin, tezgaha gelmis hep kendine kemirmege calisirsan oyle olur. Belediye resi olacam dedin tum Yalova ile yola ciktin arkadaslarinin hepsi sana destek verdi, goreve geldin ilk isin sana destek verenleri silkelemek oldu eee iste boyle biryere cikarken kimlerle cikti isen onlarla devam edip onlarle birlikte inenler basarilidir siyasette. Seni bir firtina hizi ile cikardik oralara ama sen sandinki oooo CHP arkamda bana birsey olmaz, arkanda kim varmis anladinmi simdi? Arkanda kimse yok, simdi Hisarcikli ogluna siginmaga calis