Balık Mezatı Ve Balıkçıların Sorunları Masaya Yatırıldı

10 Mayıs 2022 10:10
Balık Mezatı Ve Balıkçıların Sorunları Masaya Yatırıldı

Yalova’da balıkçıların sorunları ve kurulması planlanan Balık Mezatı ile ilgili olarak Yalova Valisi Muammer Erol başkanlığında bir toplantı düzenlendi.

Yalova’daki balıkçıların sorunlarının konuşulması amacı ile Yalova Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nde bir toplantı düzenlendi. Yalova Valisi Muammer Erol başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Yalova Belediye Başkan vekili Mustafa Tutuk, AK Parti Yalova Milletvekilleri Ahmet Büyükgümüş ve Meliha Akyol, İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel,Yalova Tarım ve Orman İl Müdürü Suat Parıldar, Balıkçılık ve Şu Ürünleri Şube Müdürü Hayrullah Kaya ile Yalova Merkez Su Ürünleri Kooperatif Başkanı Hasan Karataş ve Armutlu Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı İbrahim Dönertaş katıldılar.  Toplantıda söz alan Yalova Tarım ve Orman il Müdürü Suat Parıldar ide balıkçılığın gelişimi adına yapılan çalışmaları anlattı. Bu anlamda Balıkçılık kooperatiflerinin başkanları da balıkçıların içerisinde oldukları sorunlarla ilgili bilgi paylaştı. Yalova Merkez Su Ürünleri Kooperatif Başkanı Hasan Karataş ve Armutlu Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı İbrahim Dönertaş, “Marmara Denizi’nde yaşanan müsilaj balıkçılığı bitme noktasına getirdi. Başta akaryakıt olmak üzere artan yakıt maliyetler nedeni ile birçok balıkçı artık bu işi yapmama kararı aldılar. Bu konuda balıkçılığın özendirilmesi gerekli” diye konuştular.

Balıkçılık Kooperatiflerinin başkanları ilde kurulması planlanan mezatın il ekonomisine sağlayacağı girdi hakkında da bilgiler verdiler.
AK Parti Yalova Milletvekilleri ise balıkçıların yaşadıkları sorunların çözümüne yönelik olarak ilgili bakanlıklarla görüşmelerini daha da arttıracaklarını ifade ederek Ankara’da bu anlamda yaptıkları çalışmaları anlattılar. Balıkçılık ve Şu Ürünleri Şube Müdürü Hayrullah Kaya ise yasadışı olarak yapılan balık ve midye avcılığına yönelik olarak gerçekleştirilen çalışma ve denetimlerle ilgili bilgiler paylaştı.

Kaynak : yalovamiz.com

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Suat

11 Mayıs 2022 03:00
Soyle guzel birsey yapiyorsunuz sonra kalkip 7 yasindan beri hayati balik olan insanlari cagirmiyorsunuz Erdinc Erkokmaz gibi.