Ak Parti Yalova’da Sandık Görevlilerine Eğitim Verdi

12 Mayıs 2023 10:17
Ak Parti Yalova’da Sandık Görevlilerine Eğitim Verdi

AK Parti Yalova Kadın Kolları Başkanı Av. Selihan Dicle Şimşek, 14 Mayıs 2023 Pazar günü gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği seçimleri öncesinde partinin sandık görevlilerine yönelik bir eğitim verdi.

AK Parti, “Sandık Namustur” parolası ile seçimde görev alacak sandık görevlilerine bir eğitim verdi. AK Parti Yalova Kadın Kolları Başkanı Av. Selihan Dicle Şimşek’in katılımı ile gerçekleştirilen eğitimde, sandık başında görev alacak müşahitlere sayım döküm çizelgeleri, seçim mevzuatı ve itiraz yöntemleri anlatıldı. Ayrıca, konuyla ilgili 20 dakikalık animasyon filmi de gösterildi. Şimşek, eğitimle ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Gün, milletin emanetini koruma günüdür. Sandık namustur. Yüzyılın seçimine sayılı günler kala, kadın kolları il yönetimimizle bir kez daha seçim işleri eğitimimizi gerçekleştirdik.” dedi.

AK Parti’nin sandık görevlilerine yönelik eğitim çalışmaları tüm illerde devam ediyor. Parti, sandık başlarında görev yapacak müşahitler için de özel tanıtım kartları hazırladı. Müşahitlere yönelik on maddeden oluşan talimatlar da tanıtım kartının arkasında sıralandı.

Kaynak : yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle