Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki Yalova’da

03 Mayıs 2023 10:06
Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki Yalova’da

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Yerel Yönetimler Buluşması kapsamında Yalova’ya geldi.

Raif Dinçkök Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıda partililerle bir araya gelen Özhaseki, belediye başkanlarına ve teşkilat mensuplarına seslendi. Özhaseki, “Hükümet etme anlamında, bakanlıkların her bir görev alanında geçmişte neler yapmışlarsa biz AK Parti olarak onların yaptıklarının birkaç mislini yapmış bir iktidarız.” dedi.

14 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği seçimleri çalışması kapsamında Yalova’ya gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki AK Parti Yalova İl Başkanı Umut Güçlü, Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, AK Parti Yalova Milletvekili adayları Ahmet Büyükgümüş, Meliha Akyol ve Erhan Dede ile belediye başkanları tarafından karşılandı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması sonrasında başlayan programın açılış konuşmasını AK Parti Yalova İl Başkanı Umut Güçlü gerçekleştirdi.

“Durmadan Yalova için çalıştık”
Güçlü’nün kısaca yaptığı selamlama konuşması sonrasında Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk kürsüye gelerek belediye çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Göreve geldikleri andan beri durmadan Yalova için çalıştıklarını ifade eden Tutuk, “Göreve gelir gelmez ilk yaptığımız iş belediyede mali disiplini sağlama oldu. Belediyemizden alacaklı olan bin 126 kişinin alacaklarının tamamını ödeyerek 281 icrayı kaldırdık. 1999 Marmara Depremi sonrasında ilk defa Yalova’da kentsel dönüşümü başlattık. 23 yıl aradan sonra 5 ve 6 katlı binaların kentsel dönüşümünün önünü açtık. Yalova tarihinin en büyük yatırımı olan 500 milyon TL’lik ana ishale hattı çalışmasını Yalova’da hayata geçirdik. Bu barajımızdaki suyun yüzde yirmilik bölümünün kaybedilmesini de önleyecek. 113 dönümlük millet bahçemizin çalışmasında sona gelindi. Altyapıya yapılan yatırım geleceğe yapılan yatırımdır diyerek altyapı çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdürüyoruz. Belediyemize 70 yeni araç kazandırdık. Safran ve Balaban Dere taşkın alanlarının ruhsat sorunlarını hallettik. Hedefi 40 kilometre olan bisiklet ve yürüyüş yolunun 1 ve 2 etap çalışmalarını tamamladık. 3 etap çalışmalarına ise en kısa sürede başlayacağız. Sokak aydınlatma projeleri ile caddelerimizi ışıl ışıl yaptık. Kısacası göreve gelmeden durmadın Yalova için çalıştık. Çalışmaya da devam edeceğiz” dedi.

“Cumhurbaşkanımızla yol yürümekten gururluyum”
Tutuk’un ardından kürsüye gelen AK Parti Yalova 3. Sıra milletvekili adayı Erhan dede ise AK Parti saflarında Cumhurbaşkanı recep Tayyip Erdoğan ile yol yürümekten duyduğu gururu dile getirdi. Dede konuşmasında, “Merkezine hep insanı alarak yerelden başlayıp, genele kadar kalkınma, istihdam üretim, demokrasi ve özgürlük gibi birçok alanda Güçlü Türkiye’nin inşası yolunda AK Partimizin çeyrek aşıra yaklaşan yürüyüşü sürüyor. Ben de bu yürüyüşte 14 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleşecek, önemli ve stratejik anlamlar içeren bir seçimde sayın Cumhurbaşkanımızın ve değerli dava arkadaşlarının yanında olmak ve onlara omuz vermek benim için çok gurur verici bir şey” sözlerine yer verdi.

“14 Mayıs akşamı çok güzel şeyler olacak”
sesindeki kısıklık nedeni ile sadece kısa bir selamlama konuşması ile yetinen AK Parti Yalova milletvekili ve milletvekili adayı Meliha Akyol ise 14 Mayı akşamında çok güzel şeyler olacağını ifade ederek, “Biz seçim startı verildikten sonra vekil adaylarımız ve teşkilatımızla birlikte sıkmadık el, çalınmadık kapı bırakmıyoruz. Bizim farkımız çalışmalarımızı bir ibadet aşkıyla yapmamızdadır. Vatandaşımız da bunu görüyor ve bize desteğini de gönülden veriyor. Türkiye Yüzyılının başlangıcında 14 Mayıs akşamında inşallah çok güzel bir sonuç elde edeceğiz.” şeklinde konuştu.

“Yeni dönemde aynı ilkelerle yola devam”
AK Parti Yalova Milletvekili ve milletvekili adayı Ahmet Gümüş de kürsüden partililere ve teşkilat mensuplarına hitap etti. Seçim sürecini bir propaganda dönemi değil hizmetlerin ve yapılacak olan çalışmaların anlatıldığı bir dönem olarak gördüklerini dile getiren Büyükgümüş ise, “Biz seçim sürecini asla bir propaganda olarak değerlendirmiyoruz. Yalova’ya dair heyecanımızı, fikirlerimizi, Yalova’ya dair projelerimizi ilimizin 4 bir köşesinde vatandaşlarımızla paylaşıyoruz. Türkiye seçim sathına girdiği günden beri Yalova’da yükselen bir coşku ve heyecan var. AK parti olarak istişare ve ortak aklı her zaman en önde tutarak şehrimizin yönetimini ülkemize dair heyecanımızı fikirlerimizi hep birlikte yürüttük. İnşallah yeni dönemde de aynı ilkelerle yolumuza devam edeceğiz” diye konuştu.

“Tüm iktidarlardan 2-3 kat fazla hizmet ürettik”
Programın son konuşmacısı ise AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki oldu. Partililere başınızı dik tutun diye seslenen Özhaseki sağlıktan, milli eğitime ve savunma sanayine kadar her alanda önemli eserlerin ortaya koyulduğuna dikkat çekti. Bugüne kadarki tüm hükümetlerin yaptıkları hizmetlerin 2-3 katının AK Parti iktidarında ülkeye kazandırıldığını belirten Özhaseki, “Bizim AK Parti olarak iyilerden yana olmak gibi bir mecburiyetimiz var. İyi işler yapmak ve sonunda da cenabı hakkın huzuruna o yüz akı ile çıkmak gibi bir derdimiz ve sorumluluğumuz var. Biz sıradan bir parti değiliz. Bizler dertli insanlarız. Bizim bayrak diye, ezan diye, millet diye ve vatan diye ve ümmet diye dertlerimiz var. Ayrıca bizim tarihe karşı medeniyetimizden gelen bir sorumluluğumuz var. Biz bunları unutarak hareket edemeyiz. Biz birileri vekil, başkan olsun diye gayret eden insanlar değiliz. Onun içindir ki gece gündüz uğraşıyoruz. Liderimiz de sıradan bir lider değil. Yıllarca verilen mücadele neticesinde o gayretlerin şahsında soluk bulduğu bir insan. Yiğit bir Anadolu evladı. O da sonuna kadar bu mücadeleye devam ediyor. AK Parti ailesi olarak sizler başlarınızı dik tutun. Bizim alnımız açık. Hükümet etme anlamında, bakanlıkların her bir görev alanında geçmişte neler yapmışlarsa biz AK Parti olarak onların yaptıklarının birkaç mislini yapmış bir iktidarız. Enerjide, sağlıkta, ulaşımda, savunma sanayinde, milli eğitimde aklınıza hangi alan gelirse AK Parti’nin eserleri ortadadır. Her alanda geçmişten çok daha başarılı bir iktidarımız var bizim. AK Parti bugüne kadar ki tüm iktidarların ülkeye yaptıkları hizmetlerin 2-3 katını iktidarı süresinde bu ülkeye kazandırdı” diye konuştu. 

Kaynak : yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle