4 Kilo 350 Gram Metamfetamin Ele Geçirildi

31 Mayıs 2022 11:01
4 Kilo 350 Gram Metamfetamin Ele Geçirildi

Yalova Emniyet Müdürlüğü koordinesinde yapılan yol denetimlerinde kontrol edilen araçlardan 4 Kilo 350 Gram Metamfetamin ele geçirilirken 4 kişi tutuklandı.

İstanbul ilinden yüklü miktarda uyuşturucu madde sevkiyatının gerçekleştirileceği yönünde geşen bir istihbaratı değerlendiren Yalova Emniyet Müdürlüğü ekipleri teknik takibe alınan araçları durdurarak, Yalova RO-RO limanında X-Ray’den geçirdi. Araçlarda oluşturulan zula tabir edilen bölmelere saklanan uyuşturucuların yerlerini tespit eden ekipler bu kapsamda 4 Kilo 350 Gram Metamfetamin Maddesi, 20 Gram Esrar Maddesi, 4 Gram Eroin Maddesi, 4 Gram Afyon Sakızı Maddesi, 4 Adet Tabanca,  27 Adet Mermi ele geçirdiler. Bu kapsamda R.B.  P.Ç.  M.E. D. M.A isimli şüpheli şahıslar hakkında Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz tarafından haklarında Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak ve 6136 Sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar Hakkındaki Kanuna Muhalefet Suçları ile ilgili işlemlerin ardından sevk edildikleri Adli Makamlarca R.B.  P.Ç.  M.E. D. M.A İsimli şüpheliler olmak üzere toplam 4 Kişi Tutuklanarak Cezaevine gönderildiler.

Ayrıca; İçişleri Bakanlığının Metamfetamin ile Mücadele Eylem Planı Amaç ve Hedefleri doğrultusunda içici olarak tabir edilen 8 Kişi üzerinden toplam 25 Gram Metamfetamin Maddesi ele geçirildi. Konuyla ilgili olarak Yalova Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada ise, “Yalova İl Emniyet Müdürlüğü koordinesinde Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz tarafından başta yeni nesil uyuşturucular olarak adlandırılan sentetik uyuşturucu maddeler ile uyuşturucu madde suçlarına karışan kişilerin tespiti ve yakalanmalarına yönelik çalışmalarımız; Ulusal ve Yerel Uyuşturucu ile Mücadele Eylem Planları Amaç ve Hedefleri doğrultusunda İl Emniyet Müdürlüğümüzce alınan güvenlik tedbirleri kapsamında halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanmasına yönelik çalışmalarımız 7/24 zaman mefhumu gözetmeksizin kararlılıkla sürdürülecektir” denildi.

Kaynak : yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle