“300 Değil 1000 Adet Toki Konutu İstiyoruz”

14 Mayıs 2022 10:31
“300 Değil 1000 Adet Toki Konutu İstiyoruz”

Yalova Belediye Başkan vekili Mustafa Tutuk, Kazımiye bölgesinde yapımına başlanacak olan 300 adet TOKİ konutunun sayısının bine çıkartılması için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini ifade etti.

Tutuk Belediye Binasının akıbeti ve 400 Yataklı Yalova Devlet Hastanesi’nin açılış tarihi ile ilgili de çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Ankara’da ki görüşmelerinin ardından ayağının tozuyla Yalova Belediye Meclisi Mayıs ayı olağan toplantısına katılan Yalova Belediye Başkan vekili Mustafa Tutuk, kamuoyunun merak ettiği konularda da bilgilendirmelerde bulundu. Yalova Belediyesi Hizmet Binası’nın akıbetine değinen Tutuk bu binanın güçlendirilmesinden yana olduğunu dile getirdi.

“Raporlara göre adım atarım”
Kendisi ne isterse istesin mimar ve mühendislerin hazırlayacağı raporlar doğrultusunda adım atacağının da altını çizen Yalova Belediye Başkan vekili Mustafa Tutuk, “Karizma İş Merkezi’nin tadilat projesini yaptık. 13 müdürlük 3 kata taşındı. Şu anda mevcut binada birkaç müdürlük kaldı. Zabıta ve Personel A.Ş’de Ticaret Odası’nın boşalttığı binaya taşındı. Buradaki birimleri de diğer binaya taşıyınca binamızı güçlendirmeye hazır hale getireceğiz. Birkaç görüşmemiz var. Yakında meclis üyelerimizle de kamuoyumuzla da bu gelişmeleri paylaşacağız. Bir iki ay içerisinde bina tamamen boşaltılmış olacak. Bu konuyla ilgili üniversitemiz de bir çalışma yürütüyor. Kişisel olarak ben binanın güçlendirilmesinden yanayım ama ben mimar ya da mühendis değilim. Mimar ve mühendislerden gelecek raporda bu bina yıkılmalıdır denirse ben istesem de güçlendirmem” dedi.

“Elimizden gelen gayreti göstereceğiz”
Kamuoyu tarafından en çok merak edilen konulardan birisi olan 300 TOKİ konutunun yapımı ile ilgili de bilgi veren Tutuk, “Kazımiye’de yapılacak olan 300 adet TOKİ konutları ile ilgili Yalova Belediyesi olarak biz tüm sorumluluklarımızı yerine getirdik. Burası bir kez ihaleye çıktı giren olmadı. İkinci ihalede burasının ihalesi gerçekleştirildi. Müteahhit firma yer teslimi ile ilgili olarak bakanlıklarla gerekli görüşmeleri yapıyor. Çok yakında daha önceden meclisimizin de belirlediği Kazımiye Köyü bölgesinde yapılmaya başlanacak. Bakanlıkla sözleşmenin de imzalandığını biliyoruz. Burada TOKİ’nin yapacağı konutların 300’de kalmaması sayının daha da arttırılması için çalışmalar yapacağız. Toplamda burada bin adet TOKİ konutu yapılmasını talep edeceğiz” diye konuştu.

Haziran sonu devreye giriyor
Kısa bir süre önce Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne dönüştürüleceğinin müjdesi verilen 400 Yataklı Yalova devlet Hastanesi ile ilgili de bilgiler paylaşan Yalova Belediye Başkan vekili Mustafa Tutuk, “Her ne kadar bu konunun bilgisini vermeye yetkili kişi ben olmasam da meclisi bilgilendirmek istiyorum. Müttehit firma hastanenin Sağlık Bakanlığı’na devrini yapıyor. Devir işlemlerinin tamamlanması sonrasında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca burasının Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak devreye girmesini sağlayacak olan imzayı atacak. Bizim aldığımız bilgiye göre 400 yataklı Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi Haziran ayı sonu itibarı ile hizmete girmiş olacak” dedi.

Kaynak : yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle